• 09 CZE 22
    Projekty Samorządu Studenckiego US z ministerialnym dofinansowaniem

Miło nam poinformować, że dwa projekty Samorządu Studenckiego Uniwersytetu Szczecińskiego otrzymały dofinansowanie z Ministerstwa Edukacji i Nauki w związku z realizacją zadania publicznego – Organizowanie i animowanie działań na rzecz środowiska akademickiego.

Pierwszy z projektów to Rights for US, który dotyczy podnoszenia świadomości studentów z zakresu ich praw i obowiązków, w ramach którego odbędzie się innowacyjne szkolenie z praw i obowiązków dla nowych studentów, podcasty z osobami, które zajmują się wyżej wspomnianymi kwestiami, ogólnopolska konferencja, a także integracyjne wydarzenia kulturalne dla studentów Uczelni.

Drugi projekt skierowany jest do studenckiego ruchu naukowego pod nazwą Akademia Rozwoju Młodego Naukowca oraz konkurs aktywności studenckiej. W ramach projektu odbędzie się wyjazd szkoleniowy dla przedstawicieli kół naukowych, podczas którego uczestnicy zostaną przeszkoleni z zakresu działalności kół naukowych (w tym z pisania wniosków o dofinansowania). Projekt przewiduje również organizację targów kół naukowych w Szczecinie oraz realizację 3. edycji Gali Aktywności Studenckiej Gryfy Samorządności.

Projekty realizowane będą od lipca do grudnia br. Więcej informacji na temat projektów będzie można znaleźć w social mediach Samorządu Studenckiego.

Serdecznie gratulujemy.