• 08 GRU 23
    Promocje habilitacyjne i doktorskie na Uniwersytecie Szczecińskim

W dniu 7 grudnia 2023 r. w Geocentrum – Ośrodku Kompetencji Nauk o Ziemi i Środowisku odbyła się uroczysta promocja doktorów i doktorów habilitowanych.

Uroczystość promocji doktorskich i habilitacyjnych to naukowe święto Uczelni. Jest ukoronowaniem istotnego etapu rozwoju naukowego każdego badacza, który poruszając się po meandrach świata nauki, przy wsparciu Promotora, doskonali swój warsztat naukowy. Podczas promocji doktorzy składają przyrzeczenie, w którym obowiązują się m.in. do zachowania pamięci o Uczeni i wytrwałego rozwijania nauki dla krzewienia prawdy.

Uniwersytet Szczeciński powiększył swe akademickie grono o dziewięciu doktorów habilitowanych oraz trzydziestu doktorów. Pierwszy raz w historii Uniwersytetu Szczecińskiego tytuł doktora  uzyskała absolwentka Szkoły Doktorskiej Uniwersytetu Szczecińskiego-Pani Weronika Brzozowska, która otrzymała nagrodę pieniężną ufundowaną przez Panią prof. dr hab. Maria Czerepaniak – Walczak dla doktoranta Szkoły Doktorskiej US, który pierwszy uzyska stopień doktora.

W uroczystości udział wzięli: prof. dr hab. Waldemar Tarczyński – Rektor Uniwersytetu Szczecińskiego, prof. dr hab. Andrzej Skrendo – Prorektor ds. nauki US, dr hab. Renata Podgórzańska, prof. US – Prorektor ds. kształcenia US, dr hab. Katarzyna Kotarska, prof. US – Prorektor ds. studenckich US.

Serdecznie gratulujemy.

Zapraszamy do obejrzenia relacji przygotowanej przez UNIWIZJĘ – telewizję Uniwersytetu Szczecińskiego: