• 26 KW. 23
    Relacja z I Forum Kół Naukowych WNS

W dniu 25 kwietnia 2023 r. odbyło się I Forum Kół Naukowych Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Szczecińskiego. Wydarzenie zostało zorganizowane na Kampusie Krakowska i zgromadziło prawie 80 studentów z Wydziału.

W imieniu JM Rektora wydarzenie otworzyła dr hab. Kinga Flaga-Gieruszyńska, prof. US – Prorektor ds. Organizacji US. Pomysłodawczynią oraz organizatorką Forum była Pani dziekan Wydziału Nauk Społecznych dr hab. Irena Ramik-Mażewska, prof. US, którą wspierał jako kierownik Komitetu Organizacyjnego dr hab. Tomasz Czapiewski, prof. US.

Punktem głównym programu było prezentowanie działalności 14 Kół Naukowych. Wydarzenie miało na celu zebranie studentów z Kół Naukowych działających na Wydziale Nauk Społecznych oraz promowanie współpracy między nimi. W ramach wydarzenia odbyła się też debata dotycząca roli kół naukowych na współczesnym uniwersytecie, sesja posterowa oraz trzy panele tematyczne ze studenckimi referatami.

Fot. Mateusz Żegliński