• 27 WRZ 23
    Relacja z konferencji „Kształcenie akademickie wobec wyzwań współczesności”

25 września 2023 r. w Grand Focus Hotel Szczecin odbyła się organizowana przez Uniwersytet Szczeciński konferencja pn. „Kształcenie akademickie wobec wyzwań współczesności”.

Głównym problemem, który podlegał analizie podczas obrad była identyfikacja najważniejszych wyzwań związanych z obecnym modelem kształcenia akademickiego w dobie rozwoju innowacyjnych narzędzi i podejść zapewniających równy dostęp do nauczania w środowisku akademickim. Konferencja miała także na celu wymianę wiedzy, doświadczeń i dobry praktyk w dziedzinie doskonalenia dydaktyki akademickiej, które mogą przyczynić się do efektywnego nauczania studentów.

Konferencja pozwoliła także na nawiązanie współpracy z przedstawicielami innych ośrodków kształtujących studentów oraz koncentrujących swoje badania naukowe na dydaktyce akademickiej wraz z przedstawicielami otoczenia społeczno-gospodarczego.

Wydarzenie zostało zrealizowane w ramach projektu „Doskonałość dydaktyczna uczelni” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego Działanie 3.4 Zarządzanie w instytucjach szkolnictwa wyższego Oś III Szkolnictwo wyższe dla gospodarki i rozwoju Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój 2014 – 2020.

Relacja filmowa zrealizowana przez telewizję uniwersytecką Uniwizję: