• 22 LIS 23
    Relacja z Międzynarodowego Dnia Studenta na Uniwersytecie Szczecińskim

W dniach 16-17 listopada br. obchodziliśmy na Uniwersytecie Szczecińskim Międzynarodowy Dzień Studenta, który jest niepolitycznym świętem wielokulturowości studentów oraz promocją różnorodności i współpracy między międzynarodowymi studentami z całego świata.

Wydarzenie rozpoczął Cultural Potluck Festival, podczas, którego studenci podzielili się wiedzą o swoich kulturowych zwyczajach, przedstawili ciekawostki dotyczące danego kraju oraz pyszne jedzenie, z którego słynie ich ojczyzna. Był między innymi pokaz tradycyjnych tańców, muzyki, warsztaty z parzenia kawy, nauka pisania chińskich znaków i konkursy z nagrodami. Cultural Potluck Festival z pewnością już na stałe zagości w naszym kalendarzu uczelnianych wydarzeń. Było różnorodnie, kolorowo, pysznie i po prostu pięknie.

W ramach Międzynarodowego Dnia Studenta odbyły się także zawody sportowe – turniej roundnetu, a w piątek 17 listopada zwiedzanie podziemnego Szczecina – Tour of Szczecin.

Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i udział.

Zapraszamy do obejrzenia relacji przygotowanej przez UNIWIZJĘ – telewizję Uniwersytetu Szczecińskiego i Telewizyjną Redakcję Studencką: