• 24 KW. 24
    Relacja z międzynarodowego seminarium naukowego

W dniu 22 kwietnia 2024 r. odbyło się międzynarodowe seminarium naukowe pt. Court service – a universal problem of efficiency of judicial proceedings zorganizowane przez Zespół Badawczy Prawa Cywilnego Procesowego, Prawa Medycznego i Nowych Technologii działający na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Szczecińskiego.

Celem seminarium było omówienie roli doręczeń sądowych w postępowaniu sądowym i wpływu na jego efektywność w oparciu o odmienne modele doręczenia sądowego stosowanego w różnych systemach prawnych.
    Wydarzenie skierowane było zarówno do przedstawicieli środowisk naukowych, jak i praktyków prawa. Podczas wydarzenia wystąpili czołowi naukowcy z krajowych i zagranicznych ośrodków naukowych, w tym z Malezji, Włoch, Ukrainy, Hiszpanii oraz Węgier.

Seminarium zostało objęte patronatem honorowym Prezydenta Miasta Szczecin, a także patronatem Okręgowej Izby Radców Prawnych w Szczecinie, Naczelnej Rady Adwokackiej oraz Krajowej Rady Komorniczej.

Zapraszamy do obejrzenia relacji przygotowanej przez UNIWIZJĘ – telewizję Uniwersytetu Szczecińskiego: