• 07 GRU 23
    Relacja z XVI Turnieju Brydżowego o Puchar Rektora Uniwersytetu Szczecińskiego

W dniu 25 listopada br. odbył się XVI Turniej Brydżowy o Puchar Rektora Uniwersytetu Szczecińskiego, który zgromadził liczne grono pasjonatów tego sportu.

Turniej zakończył się zwycięstwem Jana Włoszka i Macieja Silskiego. Brydżyści rywalizowali na dystansie 24 rozdań, a najlepszych wyłoniono w kilku kategoriach: student, uczeń, senior czy pracownik naukowy.

Frekwencja w ostatnią sobotę listopada dopisała (w zmaganiach uczestniczyło 96 osób), co świadczy też o tym, że cel imprezy – jaką była promocja gier umysłowych – został spełniony. Profil zawodów był mocno nietypowy, pary złożone z amatora i rutyniarza były dobierane losowo, a z nagrodą – wywalczoną lub wylosowaną – jak co roku, wrócił każdy brydżysta.

Zapraszamy do obejrzenia relacji przygotowanej przez UNIWIZJĘ – telewizję Uniwersytetu Szczecińskiego i Telewizyjną Redakcję Studencką: