może tu
    • 23 MAJA 23
    Reprezentanci Uniwersytetu Szczecińskiego z medalami

W dniach 19-21 maja br. w Poznaniu odbyły się Akademickie Mistrzostwa Polski i AZS w Lekkiej Atletyce, gdzie rywalizowała reprezentacja Uniwersytetu Szczecińskiego. Wszyscy nasi reprezentanci wystąpili w finałach swoich konkurencji, a kilkoro z nich pobiło swoje rekordy życiowe i wróciło z medalami.

Na szczególną uwagę zasługuje drugie miejsce w kategorii Open Antona Bachórskiego, który z rezultatem 10.48s zdobył srebrny medal w biegu na 100 metrów, a w konsekwencji medal złoty w typach uczelni. Doskonale w biegu na 110 metrów przez płotki zaprezentował się Rafał Łosin, a dobiegając na metę jako siódmy, również zdobył złoty medal w typach uczelni.

Pracownik naszej Uczelni, Maciej Lewandowski, ukończył rywalizację na 10. miejscu w konkursie rzutu dyskiem i dołożył do naszego dorobku srebrny medal w typach. Alicja Peitler również ukończyła zmagania w finale rzutu oszczepem na 10 pozycji, co uplasowało ją na podium z brązowym medalem w typach. Ten sam wyczyn, brązowy medal w typach, osiągnął Nikodem Kudla, który z nowym rekordem życiowym zajął 6. miejsce w finale trójskoku.

Finałowe występy przypadły również w udziale Marice Borkiewicz i Franciszkowi Stelmasikowi. Marika pobijając swój rekord życiowy, zajęła 6. miejsce w konkursie skoku o tyczce. Z kolei Franciszek osiągnął 11. miejsce w skoku w dal, co pozwoliło mu cieszyć się z bardzo wysokiego, 5️. miejsca w typach uczelni. Razem z reprezentantami naszej Uczelni, na bieżni w Poznaniu pojawiło się dwóch biegaczy szczecińskiego AZS. Przemysław Barański pobił rekordy życiowe w biegach na 400 i 800 metrów, a Daniel Adamski wystąpił w wymagającym biegu na 3000 metrów.

WYNIKI

AZS Uniwersytetu Szczecińskiego:

• Anton Bachórski 2. miejsce OPEN i 1. w typach (10.48s – Bieg na 100 m)
    • Rafał Łosin 7. miejsce i 1. w typach (15.33s – Bieg na 110 m przez płotki)
    • Maciej Lewandowski 10. miejsce i 2. w typach (39,32m – Rzut dyskiem)
    • Alicja Peitler 10. miejsce i 3. w typach (37,67m – Rzut oszczepem)
    • Nikodem Kudla 6. miejsce i 3. w typach (14,48m – Trójskok)
    • Marika Borkiewicz 6️. miejsce (3,65m – Skok o tyczce)
    • Franciszek Stelmasik 11. miejsce i 5. w typach (6,46m – Skok w dal)

AZS OŚ Szczecin:

• Przemysław Barański 45. i 35. miejsce (52,67s – Bieg na 400 m; 2:00.87 – Bieg na 800 m)
    • Daniel Adamski 24. miejsce (9:12.01 – Bieg na 3000 m)