• 24 LUT 23
    Rok wojny – spotkanie podsumowujące działania US związane z pomocą obywatelom Ukrainy

Najnowszy numer Przeglądu Uniwersyteckiego będzie poświęcony pomocy i działaniom naszej Uczelni w związku z wybuchem wojny w Ukrainie 24 lutego 2022 r. W tym celu odbyło się spotkanie  osób, które jako przedstawiciele swoich jednostek opowiadali o podjętych działaniach i akcjach pomocowych. Zapraszamy do obejrzenia materiału  filmowego podsumowującego te działania, a cały zapis rozmowy zostanie opublikowany w marcowym Przeglądzie Uniwersyteckim.

W spotkaniu udział wzięli:

• Dr hab. Katarzyna Kotarska, prof. US , Prorektor ds. Studenckich,
    • Dr Dorota Kowalewska, Pełnomocniczka Rektora ds. pomocy Ukrainie,
    • Dr hab. Krzysztof Nerlicki, prof. US,Dziekan Wydziału Humanistycznego,
    • Dr hab. Wojciech Staszewski, prof. US,Prodziekan ds. Studenckich na Wydziale Prawa i Administracji,
    • Dr Ewa Michałkiewicz- Kądziela, Pełnomocniczka Rektora ds. współpracy międzynarodowej na Wydziale Prawa i Administracji,
    • Dr Agnieszka Krzanowska,Wydział Humanistyczny,
    • Dr Barbara Chojnacka, Instytut Pedagogiki,
    • Dr Lidia Marek, Instytut Pedagogiki,
    • Mgr Justyna Markitoń, kierownik Działu Wsparcia Osób z Niepełnosprawnościami,
    • Mgr Agnieszka Lizak, rzeczniczka prasowa US, kierownik Biura Komunikacji,
    • Nadiia Spitsyna, studentka.

Organizatorem wydarzenia była dr Agnieszka Szlachta, nowa redaktor naczelna Przeglądu Uniwersyteckiego.