• 09 CZE 22
    Rozmowa  Pana Joachima Gaucka oraz Pana prof. dra hab. Waldemara Tarczyńskiego, Rektora US

Rozmowa Pana Joachima Gaucka oraz Pana prof. dra hab. Waldemara Tarczyńskiego, Rektora US

1 czerwca 2022 r. odbyło się, zorganizowane przez Uniwersytet Szczeciński, międzynarodowe sympozjum naukowe „Quo vadis Europa? Liberalna demokracja a zachowanie tożsamości narodowych” z okazji przyznania Panu Joachimowi Gauckowi, Prezydentowi Niemiec w latach 2012-2017, nagrody Fundacji imienia św. Wojciecha – za wolność, pokój i współpracę w Europie.

Wydarzenie było także okazją do przeprowadzenia rozmowy z udziałem Pana Joachima Gaucka oraz Pana prof. dra hab. Waldemara Tarczyńskiego, Rektora Uniwersytetu Szczecińskiego, którą poprowadził Pan dr Norbert Obrycki, Pełnomocnik Rektora ds. Współpracy Terytorialnej.

Zapraszamy do wysłuchania wywiadu.