• 02 LUT 22
    Rozpoczęcie współpracy dydaktyczno-naukowej z XIV LO w Szczecinie

1 lutego br. w Rektoracie miało miejsce podpisanie umowy o współpracy pomiędzy Uniwersytetem Szczecińskim a XIV Liceum Ogólnokształcącym z Oddziałami Dwujęzycznymi w Szczecinie. Wydarzenie było sformalizowaniem i poszerzeniem wspólnych działań trwających od lat.

Obie strony stawiają na współpracę dydaktyczno-naukową, szczególnie w zakresie realizacji zajęć w klasach o profilu: technologicznym oraz matematyczno-językowym. Podczas spotkania omówiono zasady planowanych działań, a podpisy na umowie złożyli: prof. dr hab. Waldemar Tarczyński – Rektor US, Pani Anna Kowalczyk – Dyrektor XIV LO z Oddziałami Dwujęzycznymi w Szczecinie oraz dr hab. Małgorzata Łatuszyńska, prof. US – Dziekan Wydziału Ekonomii, Finansów i Zarządzania US.

Cieszę się z dzisiejszego podpisania umowy o współpracy z XIV LO w Szczecinie, gdyż wiem, że zintensyfikuje to uczestnictwo naszych wykładowców w życiu szkoły, a uczniowie zagoszczą w murach Uniwersytetu. Mam nadzieję, że gdy młode osoby lepiej poznają możliwości, jakie daje Uniwersytet Szczeciński, zdecydują się na podjęcie studiów – stwierdził Rektor US.

Dzięki zawartej umowie nauczyciele liceum będą mogli podnosić kwalifikacje zawodowe, a uczniom umożliwiony będzie udział w wybranych zajęciach dydaktycznych (wykładach, seminariach i warsztatach) prowadzonych na Wydziale Ekonomii, Finansów i Zarządzania Uniwersytetu Szczecińskiego.

Uważam, że współpraca jest bardzo ważna, gdyż wielu naszych absolwentów podejmuje studia w Szczecinie, właśnie na Uniwersytecie Szczecińskim. Szczególnie popularny jest Wydział Ekonomii, Finansów i Zarządzania, który co roku jest wybierany przez naszych uczniów z klas matematycznych – podkreśliła Pani Dyrektor XIV LOzOD w Szczecinie.

W ramach umowy Liceum zobowiązuje się do uczestnictwa w wybranych wydarzeniach organizowanych przez Uniwersytet Szczeciński, a także będzie umożliwiać prowadzenie badań wśród nauczycieli, uczniów oraz ich rodziców, stanowiących podstawę pisania prac naukowych.

Bardzo cieszę się, z podpisania dzisiejszej umowy, chociaż wiem, że dr hab. Małgorzata Tarczyńska-Łuniewska, prof. US z Instytutu Ekonomii i Finansów już od lat współpracuje z XIV Liceum w Szczecinie. Wydział Ekonomii, Finansów i Zarządzania posiada dwa kampusy z mnóstwem ciekawych laboratoriów, które chętnie zaprezentujemy licealistom – przyznała dr hab. Małgorzata Łatuszyńska, prof. US Dziekan Wydziału Ekonomii, Finansów i Zarządzania.

Dr hab. Małgorzata Tarczyńska-Łuniewska, prof. US podkreślała, że dotychczasowa współpraca pokazała, że w XIV LO w Szczecinie jest bardzo wielu zaangażowanych pedagogów, którzy chętnie współpracują na wielu płaszczyznach.

Przy podpisaniu umowy obecna była również dr hab. Iwona Markowicz, prof. US z Instytutu Ekonomii i Finansów, która także już od kilku lat podejmuje współpracę ze szczecińskim liceum.