może tu
  • 01 WRZ 22
  Rozpoczęła się XIII edycja Międzynarodowego Konkursu Fotograficznego Matematyka w obiektywie

  Rozpoczęła się XIII edycja Międzynarodowego Konkursu Fotograficznego Matematyka w obiektywie

  1 września 2022 r. rozpoczyna się XIII edycja Międzynarodowego Konkursu Fotograficznego Matematyka w obiektywie. Organizatorem przedsięwzięcia jest Uniwersytet Szczeciński i Akademia Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie. Pomysłodawcą i kierownikiem projektu jest dr hab. Małgorzata Makiewicz, prof. US, prof. APS

   

  Konkurs fotograficzny Matematyka w obiektywie jest częścią międzynarodowego projektu naukowo-dydaktycznego Mathematics in focus, a pierwsza edycja odbyła się w roku 2010.

   

  Projekt obejmuje: konkurs fotograficzny, badania naukowe, publikacje poznawcze i dydaktyczne, konferencje, wystawy, wykłady otwarte oraz warsztaty dla uczniów i nauczycieli. Konkurs Mathematics in focus od roku 2010 współpracuje z Województwem Zachodniopomorskim, a od roku 2020 również z Województwem Mazowieckim. Celem projektu jest budowanie wspólnej płaszczyzny pomiędzy matematyką a sztuką fotografii, wspomaganie edukacji matematycznej, myślenia matematycznego, popularyzowanie wiedzy i kultury matematycznej. Konkurs jest bezpłatny i powszechny. Uczestnicy wysyłają zdjęcia, którym przypisują nazwy związane z matematyką. Idea konkursu opiera się na połączeniu obrazu z autorską informacją o niej. Nadanie nazwy (tytułu) zmienia kategorię pracy z fotografii, która przemawia wyłącznie obrazem na parę (zdjęcie, tekst), która nadaje pracy sens poznawczy.

   

  Uczestnicy: 2 grupy wiekowe (do i powyżej 20 roku życia). Aby wziąć udział w konkursie trzeba się zgłosić na www.mwo.usz.edu.pl, podać swoje konto e-mailowe, poczekać na link aktywacyjny. Następnie należy wypełnić zgłoszenie oraz wysłać zdjęcia (max 6 szt.) wraz z tytułami i opisami poprzez formularz elektroniczny.

   

  Ambasadorowie: osoby, które pomagają innym w zakładaniu kont, logowaniu, wykonaniu, podpisywaniu i opisywaniu zdjęć, propagują idee Matematyki w obiektywie. Mogą to być osoby dorosłe (rodzice, nauczyciele, wychowawcy) oraz np. uczniowie, którzy innym pomagają w rejestracji lub przygotowaniu zdjęć i zarejestrują się w systemie zgłoszeniowym. Uczestnicy w panelu zgłoszeniowym wybierają nazwisko swojego ambasadora. Każda zgłoszona fotografia podnosi miejsce ambasadora w rankingu. Najbardziej aktywni otrzymują tytuł honorowy „Ambasador Matematyki w obiektywie”, dyplom i nagrodę rzeczową, a w roku 2022 również wsparcie dydaktyczne w ramach programu finansowanego przez MEiN.

   

  Nagrody w roku 2022: MacBooki Apple wraz z opłaconym podatkiem, smartfony, 2 nagrody po 2000zł, gadżety, nominacje do książek, wystaw i kalendarzy. Pula nagród już przekroczyła 15 tys. zł. Fundatorem głównych nagród są: Grupa Azoty Zakłady Chemiczne S.A., Uniwersytet Szczeciński oraz Akademia Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie. Galeria prac dotychczasowych zwycięzców znajduje się na www.mwo.usz.edu.pl

   

  Konkurs trwa od 1 września do 1 listopada 2022

   

  Zapraszamy do udziału.

   

   

Accessibility Toolbar