• 04 KW. 23
    Rozstrzygnięcie konkursu na nazwę telewizji Uniwersytetu Szczecińskiego

Informujemy, że komisja rozstrzygnęła konkurs na nazwę telewizji Uniwersytetu Szczecińskiego. Wygrała propozycja „UNIWizja”, autorstwa mgr Patryka Kupisa.

Komisja konkursowa, w skład której weszli: prof. dr hab. Andrzej Skrendo – Prorektor ds. Nauki, dr Konrad Wojtyła – dyrektor Centrum Edukacji Medialnej i Interaktywności i red. Beata Mikołajewska-Wieczorek – Zastępca Dyrektora ds. Telewizji, rozstrzygnęła konkurs na nazwę telewizji naszego Uniwersytetu. Wybrana została nazwa „UNIWizja” autorstwa mgr Patryka Kupisa z Wydziału Prawa i Administracji US.

Prof. dr hab. Andrzej Skrendo – Prorektor ds. Nauki, wręczył dyplom uznania zwycięzcy konkursu. Dr Konrad Wojtyła, dyrektor CEMiI, wręczył upominki. UNIWizja wchodzi w skład Centrum Edukacji Medialnej i Interaktywności US razem z NiUS Radiem.

„Ta nazwa może oznaczać, że jesteśmy takim swoistym uniwersum, oddzielną społecznością, która ma swojego rektora, swój senat, swoją społeczność. To uniwersum dostaje teraz swoją wizję, czyli będziemy mogli na wizji zobaczyć to co dzieje się na wydziałach, na Uniwersytecie i w ten sposób opowiedzieć historię naszej uczelni w sposób nowoczesny” – stwierdził mgr Patryk Kupis.