• 14 GRU 23
    Rozstrzygnięcie konkursu XIV edycji konkursu „Matematyka w obiektywie”

Z radością informujemy, że 14 grudnia br. nastąpiło ogłoszenie wyników XIV edycji międzynarodowego konkursu fotograficznego „Matematyka w obiektywie”.

Jury XIV Edycji Międzynarodowego Konkursu Fotograficznego „Matematyka W Obiektywie” w składzie: prof. dr hab. Konrad Czerski,
    prof. dr hab. Andrzej Dąbrowski, dr hab. Mirosława Jarmołowicz, prof.AS, mgr Jerzy Kołodziejczyk, PTM, Janusz Piszczatowski, ZPAF, dr Sergiusz Sachno, prof. WSSiP, dr hab. Maciej Tanaś, prof. APS, dr hab. Małgorzata Makiewicz, prof. APS, prof. US – przewodnicząca, wyłoniło następujących laureatów:

W grupie dorosłych:

• 1 miejsce – „Piąty element” – Karina Dudzik,
    • 2 miejsce – „Ostrokątny” Wioletta Rzepa,
    • 3 miejsce – „MAXXI” Łukasz Chaciński.

W grupie młodzieży:

• 1 miejsce – „Pi w pełni” – Antonia Ziółkowska,
    • 2 miejsce – „Ach te ułamki” – Amelia Świątek,
    • 3 miejsce – „BIO kalkulator” – Amelia Lis.

Wykaz wszystkich nagrodzonych w konkursie zawarty jest Protokole XIV edycji konkursu, a nagrodzone prace można oglądać w Galerii XIV edycji konkursu.

XIV edycja międzynarodowego konkursu „Matematyka w obiektywie” została wyróżniona patronatem honorowym Prezydenta Miasta Stołecznego Warszawy oraz patronatem honorowym Prezydenta Miasta Szczecin.

W tym roku jury spośród wielu tysięcy fotografii przesłanych z różnych stron świata wybrało 70 finalistów. Laureatom przyznano nagrody główne, które ufundowały samorządy województw: zachodniopomorskiego, kujawsko-pomorskiego i mazowieckiego oraz partner Uniwersytetu Szczecińskiego – Azoty – Zakłady Chemiczne Police. Fotografie finalistów będą upublicznione w galeriach internetowych i na ważnych wystawach krajowych i zagranicznych. Zapraszamy do odwiedzin wystawy wirtualnej na stronie konkursu www.mwo.usz.edu.pl.

W roku 2023 wystawy „Matematyki w obiektywie” gościły w galeriach obu uczelni – organizatorów konkursu, w galerii Parlamentu Europejskiego w Brukseli, w sali gotyckiej Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie, a także w szkołach i domach kultury na terenie kraju.

Wszystkie informacje na stronie: https://mwo.usz.edu.pl/podsumowanie-xiv/

Gratulacje prof. dra hab. Waldemara Tarczyńskiego, Rektora Uniwersytetu Szczecińskiego.

Gratulacje prof. dr hab. Anny Odrowąż-Coates, Prorektor d.s. Rozwoju Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej.