• 26 LUT 21
    Rusza nabór wniosków do konkursu na Najlepszego Młodego Naukowca US

Konkurs na Najlepszego Młodego Naukowca kierowany jest do wyróżniających się nauczycieli akademickich, zatrudnionych w Uniwersytecie Szczecińskim na stanowisku asystenta, nieposiadających stopnia doktora oraz  doktorantów Uniwersytetu Szczecińskiego.

Celem konkursu jest promocja osiągnięć naukowych młodych naukowców pracujących na naszej Uczelni. Uprawnieni do udziału w konkursie są nauczyciele akademiccy zatrudnieni w Uniwersytecie Szczecińskim na stanowisku asystenta, nieposiadający stopnia doktora i doktoranci Uniwersytetu Szczecińskiego, którzy w dniu złożenia wniosku nie ukończyli 35 roku życia.

Konkurs przeprowadza się w następujących kategoriach:

• nauki ekonomiczne i prawne;
    • nauki humanistyczne, teologiczne i pozostałe społecznych;
    • nauki ścisłe, przyrodnicze i nauki o zdrowiu

Punkty przyznawane są za następujące osiągnięcia naukowe:

• publikacje;
    • udział w konferencji naukowej;
    • udział w projekcie,
    • staż zagraniczny lub stypendium zagraniczne;
    • popularyzację nauki

Ważne terminy:

Konkurs rozpoczyna się 1 marca 2021 r., a jego rozstrzygnięcie i ogłoszenie laureatów następuje w terminie do 30 czerwca.

Zarządzenie Rektora dostępne jest na stronie Działu Nauki i Projektów Naukowych :