• 30 SIE 22
    Salon Maturzystów na Uniwersytecie Szczecińskim

W dniach 6-7 września br. Wydział Nauk Społecznych Uniwersytetu Szczecińskiego będzie gospodarzem Szczecińskiego Salonu Maturzystów Perspektywy 2022. Salon w Szczecinie zainauguruje ogólnopolską kampanię, która we wrześniu odbędzie się w 14 największych polskich ośrodkach akademickich.

Początek maturalnego roku to czas podejmowania ważnych decyzji dotyczących przyszłości. Jak zaplanować maturę? Co i gdzie studiować? Na te i wiele innych pytań uczniowie znajdą odpowiedź na Szczecińskim Salonie Maturzystów.

Cieszymy się, że to właśnie na Uniwersytecie Szczecińskim nastąpi inauguracja Salonu Maturzystów Perspektywy 2022 w tak oczekiwanym trybie stacjonarnym. Jesteśmy Uczelnią prostudencką, otwartą na młodych ludzi – podkreśla prof. dr hab. Waldemar Tarczyński, Rektor US. Rozumiemy problemy maturzystów, chcemy ich wspierać w wyborze studiów i uczelni oraz pokazać możliwości rozwoju i kształcenia – dodaje Rektor US.

W programie tegorocznego Salonu tradycyjnie znajdą się prezentacje ekspertów okręgowej komisji egzaminacyjnej na temat matury, które przyciągają tłumy maturzystów. To szczególnie ważne przed maturą 2023, która będzie zdawana w dwóch formułach: nowej dla absolwentów 4-letnich liceów ogólnokształcących i dotychczasowej dla absolwentów 4-letnich techników.

Po dwóch latach organizowania Salonu online z powodu pandemii, powracamy do sprawdzonej i oczekiwanej przez wszystkich formuły tradycyjnych targów edukacyjnych – mówi Waldemar Siwiński, prezes Perspektywy Press, twórca idei Salonu Maturzystów. – W tym roku skupimy się na zmianach w maturze od 2023 roku, właściwych przygotowaniach do tego egzaminu oraz na pomocy maturzystom w podejmowaniu przemyślanych decyzji przy wyborze kierunku studiów i uczelni.

Wątpliwości dotyczące egzaminu z pewnością rozwieją spotkania z ekspertami OKE w Poznaniu. Będą także konsultacje pracowników szczecińskich poradni psychologiczno-pedagogicznych, którzy doradzą, jak optymalnie budować ścieżkę edukacji i kariery. Młodzi ludzie poznają ofertę kształcenia na uczelniach z całej Polski, nowe kierunki, warunki studiowania, perspektywy zatrudnienia.

Organizatorzy Salonu – Perspektywy i Uniwersytet Szczeciński – tradycyjnie zapraszają uczniów ostatnich klas liceów i techników z całego województwa zachodniopomorskiego, a także nauczycieli i rodziców maturzystów.

Wstęp na Salon jest wolny, obowiązują zapisy na spotkania na stronie www.salonmaturzystow.pl/szczecin

Szczeciński Salon Maturzystów PROGRAM

Szczeciński Salon Maturzystów 2022 PLAN