• 18 MAJA 21
    „Samorząd lokalny w obiektywie” – wyniki konkursu fotograficznego organizowanego przez Uniwersytet Szczeciński

Znamy zwycięzców konkursu fotograficznego  „Samorząd lokalny w obiektywie”, którego głównym organizatorem  jest Instytut Nauk o Polityce i Bezpieczeństwie Uniwersytetu Szczecińskiego.

Przypomnijmy, że konkurs fotograficzny  skierowany był do uczniów szkół ponadpodstawowych.

Każdy z uczestników mógł zgłosić do konkursu jeden projekt zawierający max 5 zdjęć.

Konkurs miał na celu rozbudzenie zamiłowania do historii, symboliki i organizacji samorządu terytorialnego oraz zachęcenie młodych ludzi do aktywności obywatelskiej.

• I miejsce zdobyła: Dominika Pomagalska, Szczecin, LO nr 6 w Szczecinie.

Wybrałam Staw Brodowski ze względu na jego funkcjonalność oraz wiele atrakcji. Dzięki tej inwestycji wielu mieszkańców nawet w czasie pandemii może korzystać z obiektów na świeżym powietrzu. Dzieci znajdą tam dla siebie rozbudowany plac zabaw, dorośli piękną promenadę wraz ze strefą harmonii, a seniorzy strefę przeznaczoną specjalnie dla nich.” – takim komentarzem swoje zdjęcia opatrzyła Dominika.

• II miejsce zdobył  Szymon Gaweł, Wołczkowo, Technikum Technologii Cyfrowej w Szczecinie.

Zdjęcie przedstawia budynek filii Urzędu Gminy Dobra, Straży Gminnej w Dobrej oraz Centrum Zarządzania Kryzysowego w Wołczkowie. Budynek znajduje się przy ulicy Lipowej w Wołczkowie. Budynek został niedawno odremontowany. Jednym z udogodnień jest podjazd dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich” – mówił o jednym ze zdjęć Szymon.

• III miejsce przypadło Mateuszowi Wróblewskiemu, Szczecin, Centrum Edukacji Zdroje w Szczecinie, który  sfotografował   piękne budynki Szczecina, m.in. Urzędu Miasta.

Jury  przyznało też wiele wyróżnień i upominków. Laureaci konkursu otrzymali  nagrody w postaci sprzętu elektronicznego o wartości do 1500 zł.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy i  gratulujemy!

Współorganizatorem konkursu jest Samorząd Województwa

Fot. Dominika Pomagalska                                                                                                                                                                         Fot.Szymon Gaweł

Fot. Mateusz Wróblewski

Strona internetowa konkursu: