może tu
  • 18 MAJA 21
  „Samorząd lokalny w obiektywie” – wyniki konkursu fotograficznego organizowanego przez Uniwersytet Szczeciński

  „Samorząd lokalny w obiektywie” – wyniki konkursu fotograficznego organizowanego przez Uniwersytet Szczeciński

  Znamy zwycięzców konkursu fotograficznego  „Samorząd lokalny w obiektywie”, którego głównym organizatorem  jest Instytut Nauk o Polityce i Bezpieczeństwie Uniwersytetu Szczecińskiego.

   

  Przypomnijmy, że konkurs fotograficzny  skierowany był do uczniów szkół ponadpodstawowych.

  Każdy z uczestników mógł zgłosić do konkursu jeden projekt zawierający max 5 zdjęć.

  Konkurs miał na celu rozbudzenie zamiłowania do historii, symboliki i organizacji samorządu terytorialnego oraz zachęcenie młodych ludzi do aktywności obywatelskiej.

  • I miejsce zdobyła: Dominika Pomagalska, Szczecin, LO nr 6 w Szczecinie.

   

  Wybrałam Staw Brodowski ze względu na jego funkcjonalność oraz wiele atrakcji. Dzięki tej inwestycji wielu mieszkańców nawet w czasie pandemii może korzystać z obiektów na świeżym powietrzu. Dzieci znajdą tam dla siebie rozbudowany plac zabaw, dorośli piękną promenadę wraz ze strefą harmonii, a seniorzy strefę przeznaczoną specjalnie dla nich.” – takim komentarzem swoje zdjęcia opatrzyła Dominika.

   

  • II miejsce zdobył  Szymon Gaweł, Wołczkowo, Technikum Technologii Cyfrowej w Szczecinie.

   

  Zdjęcie przedstawia budynek filii Urzędu Gminy Dobra, Straży Gminnej w Dobrej oraz Centrum Zarządzania Kryzysowego w Wołczkowie. Budynek znajduje się przy ulicy Lipowej w Wołczkowie. Budynek został niedawno odremontowany. Jednym z udogodnień jest podjazd dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich” – mówił o jednym ze zdjęć Szymon.

   

  • III miejsce przypadło Mateuszowi Wróblewskiemu, Szczecin, Centrum Edukacji Zdroje w Szczecinie, który  sfotografował   piękne budynki Szczecina, m.in. Urzędu Miasta.

   

  Jury  przyznało też wiele wyróżnień i upominków. Laureaci konkursu otrzymali  nagrody w postaci sprzętu elektronicznego o wartości do 1500 zł.

   

  Wszystkim uczestnikom dziękujemy i  gratulujemy!

   

  Współorganizatorem konkursu jest Samorząd Województwa

   

  Fot. Dominika Pomagalska                                                                                                                                                                         Fot.Szymon Gaweł

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

  Fot. Mateusz Wróblewski

   

   

  Strona internetowa konkursu:

  www.npb.usz.edu.pl/konkurs