• 30 KW. 24
    Seminarium naukowe w ramach obchodów Roku Profesora Jerzego Wolszczana

Katedra Zarządzania Transportem Instytutu Zarządzania Uniwersytetu Szczecińskiego zaprasza do udziału w XII Ogólnopolskim Seminarium Naukowym pt. „Metody badań nad transportem. Sięgnięcie do spuścizny Profesora Jerzego Wolszczana”, które odbędzie się 5 grudnia 2024 r.

Tegoroczna edycja Ogólnopolskiego Seminarium Naukowego wpisuje się w obchody Roku Profesora Jerzego Wolszczana w Uniwersytecie Szczecińskim. Profesor Jerzy Wolszczan (1919-1984) należy do grona twórców szczecińskiej szkoły ekonomiki transportu. Obszarem Jego eksploracji naukowej był transport samochodowy. Pozostawił po sobie bogatą spuściznę w postaci Jego uczniów oraz dorobku naukowego, który razem tworzyli.

Seminarium stworzy przedstawicielom nauki okazję do przedstawienia współczesnych metod i technik badania zagadnień z zakresu transportu, spedycji i logistyki oraz wskazanie postępu metodologicznego w tym zakresie.

Tradycyjnie celem naszego Seminarium Naukowego jest integracja ośrodków akademickich i naukowych oraz wymiana wiedzy na temat postępu w badaniach nad transportem. W tym roku, sięgając do dorobku naukowego prof. Jerzego Wolszczana, mamy szczególną okazję do zauważenia na ile zmienia się podejście metodyczne w poznawaniu i analizie zjawisk sektora T-S-L – piszą organizatorzy.

XII Ogólnopolskie Seminarium Naukowe odbędzie się 5 grudnia 2024 r. (czwartek) w formule hybrydowej (w siedzibie Instytutu Zarządzania Uniwersytetu Szczecińskiego, przy ul. Cukrowej 8 oraz on-line).

Szczegóły konferencji oraz warunki uczestnictwa już wkrótce.

Komitet Naukowo-Programowy:
    prof. dr hab. Elżbieta Załoga – przewodnicząca