• 12 MAR 24
    Społeczna Inicjatywa Naukowa Uniwersytetu Szczecińskiego (SINUS)

Świadomość społeczeństwa na temat osiągnięć naukowych poszerza horyzonty, a także buduje fundamenty do podejmowania świadomych decyzji w obszarze społecznym, politycznym i gospodarczym. W odpowiedzi na te potrzeby i chcąc ukazywać społeczny wymiar badań i projektów naukowych prowadzonych w naszej Uczelni powstał projekt Społeczna Inicjatywa Naukowa Uniwersytetu Szczecińskiego (SINUS).

Jako inicjatorzy tego projektu chcemy ukazywać naukę w przystępny i atrakcyjny sposób. Tak aby uświadomić społeczeństwu jej wpływ na nasze codzienne życie – mówi Magdalena Koziara-Piłatowska, kierownik Projektu SINUS.

Sercem projektu jest cykl filmów Nauka Mówi. Widzowie przenoszą się do fascynującego świata nauki – najnowszych odkryć i projektów realizowanych w Uniwersytecie Szczecińskim. Dzięki narracji samych badaczy, w środowisku, w którym realizowane są projekty, nauka staje się bardziej zrozumiała. Nauka Mówi to nowe podejście do popularyzacji nauki oraz ukazania społecznego wymiaru badań prowadzonych w Uczelni. Uwypuklenie znaczenia badań naukowych dla społeczeństwa, w tym również społecznej odpowiedzialności nauki jest kluczowe i w pełni odwzorowane w każdym odcinku serii.

W ramach cyklu zostanie opublikowanych 14 filmów, przed nami jeszcze kilka inspirujących odcinków.
    Już teraz można część z nich obejrzeć w serwisach społecznościowych: