• 21 LIS 22
    Spotkania z dr hab. Aleksandrą Derrą, prof. UMK

Instytut Filozofii i Kognitywistki Uniwersytetu Szczecińskiego zaprasza do udziału w seminarium i wykładzie dr hab. Aleksandry Derry, prof. UMK.

Dr hab. Aleksandra Derra, prof. UMK – filozofka, tłumaczka, filolożka. Kierowniczka Katedry Filozofii Praktycznej Instytutu Filozofii Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Pełnomocniczka rektora ds.równego traktowania na UMK. Współzałożycielka i kierowniczka podyplomowych studiów z zakresu gender na Wydziale Humanistycznym UMK w Toruniu. Redaktorka naczelna czasopisma „Avant. Trends in Interdisciplinary Studies” (avant.edu.pl). Zajmuje się krytyczną współczesną filozofią nauki oraz studiami nad nauką i technologią. Autorka książek: Kobiety (w) nauce. Problem płci we współczesnej filozofii nauki i w praktyce badawczej, Odsłonić tajemnicę znaczenia. Eseje z filozofii języka; współredaktorka Studia nad nauką oraz technologią. Wybór tekstów; Horyzonty konstruktywizmu. Inspiracje, perspektywy, przyszłość.
    www.aleksandra-derra.eu.

Program wydarzeń:

• 7 grudnia 2022

– 17:30-19:00- seminarium: Feminizm w nauce. Dyskusja wokół książki Aleksandry Derry Filozofia, nauka, feminizm. Wybór tekstów, Szczecińskie Seminarium Feministyczne, kampus Krakowska, p. 243.

• 8 grudnia 2022

– 9:30-11:00 -wykład dr hab. Aleksandry Derry, prof. UMK pt. „Czego feminizm chce od nauki? Problematyka współczesnej feministycznej filozofii nauki”, kampus Krakowska, sala 105.

– 11:15-11:45 -spotkanie pełnomocniczek ds. równego traktowania UMK i US, dr hab. Aleksandra Derra, prof. UKM i dr hab. Małgorzata Guzowska, prof. US, kampus Krakowska, p. 243.