• 29 CZE 23
    Spotkanie International Advisory Board Katedry UNESCO

27 czerwca br. odbyło się pierwsze posiedzenie międzynarodowej rady doradczej Katedry UNESCO na rzecz Zrównoważonego Rozwoju Społecznego, działającej przy Szkole Doktorskiej US.

W spotkaniu z badaczkami i badaczami z Albanii, Czarnogóry, Egiptu, Hiszpanii oraz Włoch uczestniczyli przedstawiciele Uniwersytetu Szczecińskiego: dr hab. Kinga Flaga- Gieruszyńska, prof. US – Prorektor ds. Organizacji US i Przewodnicząca International Advisory Board, prof. dr hab. Andrzej Skrendo – Prorektor ds. nauki US, dr hab. Maciej Kowalewski, prof. US – Kierownik (Chairholder) Katedry na rzecz Zrównoważonego Rozwoju Społecznego UNESCO, dr hab. Angelo Rella, prof. US – Pełnomocnik Rektora ds. Współpracy z Uczelniami Wyższymi i Innymi Podmiotami w Europie Zachodniej i Basenie Morza Śródziemnego, dr Norbert Obrycki – Przewodniczący Komitetu Sterującego Katedry UNESCO oraz mgr Agnieszka Skrycka – Kierownik Działu Projektów.

Spotkanie dotyczyło obszarów przyszłej współpracy naukowej, a nowymi członkami International Advisory Board zostali: Dr. Amira El-Deeb, Prof. Yuriy Bilan, Prof. Giovanni Dotoli, Prof. Gaetano Dammacco, Prof. Mercedes Arriaga Flórez, Prof. Helene Harth, Prof. Ksenofon Krisafi, Prof. Vesna Kilibarda, Prof. Cristina Hermida del Llano, Prof. Skender Topi, Prof. Sebastiano Valerio.