może tu
    • 20 MAJA 22
    Zakończenie projektu GHaNA

    Zakończenie projektu GHaNA

    W Instytucie Nauk o Morzu i Środowisku Uniwersytetu Szczecińskiego w budynku Geocentrum w dniach 19-20 maja br. odbywa się spotkanie kończące projekt o akronimie GHaNA (Genus Haslea, New marine resources for Aquaculture).

     

    Konsorcjum projektu GHaNA łączy 25 instytucji partnerskich z 13 krajów z całego świata, które prowadzi badania nad określeniem zróżnicowania biologicznego I chemicznego okrzemek z rodzaju Haslea. Wykorzystywane są w tym celu metody biologiczne, fizjologiczne i genomiczne. Nadrzędnym celem konsorcjum jest rozwój produkcji na skalę masową z myślą o różnych zastosowaniach poprzez maksymalizację produkcji i powiązanych z nią produktów o wysokiej wartości.

     

    W trakcie dwóch dni spotkania na Uniwersytecie Szczecińskim trwa sesja wykładowa z prezentacjami i dyskusją na temat okrzemek z rodzaju Haslea i jej słynnym błękitny pigmentem – mareniną.

     

    Projekt GHaNA otrzymał dofinansowanie z programu badań i innowacji Komisji Europejskiej nr 734708 / GHANA / H2020-MSCA-RISE-2016.

     

    Liderem projektu jest Profesor Jean-Luc Mouget z Uniwersytetu Le Mans we Francji ora Profesor Rupert Perkins z Uniwersytetu w Kardiff (Wielka Brytania).

Accessibility Toolbar