• 23 STY 24
    Spotkanie przedstawicieli międzynarodowego konsorcjum „EU-World” na Uniwersytecie L’Orientale w Neapolu

W dniu 15 stycznia 2024 r. na Uniwersytecie L’Orientale w Neapolu odbyło się spotkanie przedstawicieli międzynarodowego konsorcjum „EU-World” powołanego do realizacji projektu w programie Erasmus+ European Universities Initiative.

Oprócz rektora L’Orientale, Roberto Tottoli, oraz prorektora ds. internacjonalizacji tejże uczelni, Augusto Guarino, w spotkaniu udział wzięli rektorzy oraz delegaci z Uniwersytetu w Bayreuth w Niemczech (uniwersytet koordynujący), Uniwersytetu Bordeaux Montaigne (Francja), Uniwersytetu w Hradec Kralove (Czechy), Uniwersytetu Pablo de Olavide (Hiszpania), Uniwersytetu Szczecińskiego (Polska), Uniwersytetu Polinezji Francuskiej (Polinezja Francuska) oraz Batman Üniversitesi (Turcja).

Uniwersytet Szczeciński reprezentował prorektor ds. finansów dr hab. Jacek Batóg, prof. US.

Projekt dotyczy współpracy uniwersytetów europejskich z uczelniami spoza Unii Europejskiej i w swoim założeniu ma się opierać m.in. na budowaniu zintegrowanej długoterminowej strategii w obszarze kształcenia, związanej z badaniami i innowacjami oraz szeroko rozumianym oddziaływaniem na społeczeństwo. Działania realizowane w ramach projektu mają posłużyć utworzeniu wspólnego europejskiego „kampusu” szkolnictwa wyższego.

W trakcie spotkania została podpisana umowa konsorcjum poszerzona o nowych partnerów.

Grupa ludzi ustawiona w rzędzie do zdjęcia.