• 10 SIE 23
    Spotkanie w „Punkcie dla dzieci z Ukrainy przy Uniwersytecie Szczecińskim”

Na zaproszenie dr hab. Kingi Flagi-Gieruszyńskiej, prof. US, Prorektor ds. Organizacji US 10 sierpnia br. odbyło się spotkanie Henryka Kołodzieja, konsula honorowego Ukrainy w Szczecinie z uczniami z „Punktu dla dzieci z Ukrainy przy Uniwersytecie Szczecińskim”.

Punkt działa od 20 czerwca 2022 r. w pomieszczeniach Strefy Kultury Studenckiej US, przy ul. Szwoleżerów 18a. Pod czujnym okiem nauczycielek około 50 dzieci wypełnia w nim swój obowiązek szkolny. Oprócz możliwości uczenia się on-line w ukraińskiej szkole, dzieci mają zajęcia z języka polskiego, angielskiego oraz zapewnione wsparcie psychologiczne i logopedyczne.

Wakacyjny czas, który mija dzieciom na zabawie i aktywnym wypoczynku, był wspaniałą okazją do zaproszenia Henryka Kołodzieja, konsula honorowego Ukrainy w Szczecinie. Podczas spotkania nauczycielki: Natalia Kovalchuk i Mariia Hura zaprezentowały, jak funkcjonuje „Punkt dla dzieci z Ukrainy przy Uniwersytecie Szczecińskim”.

Najbardziej wzruszającym momentem wydarzenia była część artystyczna, podczas której uczniowie zaprezentowali swoje talenty wokalne i recytatorskie. Wręczone zostały także słodkie upominki i przygotowane przez dzieci laurki.

Spotkanie miało bardzo serdeczny charakter, utwierdzający w przekonaniu, że warto pomagać.