• 13 KW. 23
    Spotkanie z ks. prof. Halíkiem w Muzeum Narodowym

19 kwietnia br. zapraszamy na spotkanie pt. „Nieszczęsny dar wolności” – Bonhoeffer – Havel, którego gościem specjalnym będzie ks. prof. dr hab. Tomáš Halík, wybitny czeski teolog, filozof religii, profesor Uniwersytetu Karola w Pradze oraz doktor honoris causa Uniwersytetu Oxfordzkiego.

Spotkanie odbędzie się 19 kwietnia o godz. 19.00 w sali konferencyjnej Muzeum Narodowego w Szczecinie, ul. Wały Chrobrego 3.

Spotkaniu noszącemu tytuł  „Nieszczęsny dar wolności” – Bonhoeffer – Havel, towarzyszyć będzie dyskusja.

• Komentarz czeski: ks. prof. dr hab. Tomáš Halík,
    • Komentarz polski: prof. dr hab. Jerzy Madejski.

Przypominamy, że również tego samego dnia, o godz. 16.30 ks. prof. Halik wygłosi wykład w Geocentrum w ramach cyklu  Colloquia Erasmiana.

Ks. prof. dr hab. Tomáš Halík – wykładowca Uniwersytetu Karola w Pradze. Profesor socjologii, i teologii, doktor filozofii. Laureat Nagrody Templetona (2014) przyznawanej za przekraczanie barier między nauką a wiarą. W czasach komunizmu jedna z ważniejszych postaci czeskiego kościoła katolickiego. Głosił wykłady w Oxfordzie i Cambridge oraz był jednym z ekspertów prezydenta Václava Havla.