• 07 GRU 23
    Spotkanie z medalistami Akademickich Mistrzostw Polski 2022/2023

W dniu 5 grudnia br. w budynku Rektoratu odbyło się spotkanie z medalistami i trenerami Akademickich Mistrzostw Polski oraz Integracyjnych Mistrzostw Polski w Pływaniu w sezonie 2022/2023.  Mistrzostwa to najważniejsza impreza w świecie sportu akademickiego, dlatego cieszymy się, że od kilku lat nasi studenci utrzymują wysokie pozycje w zawodach sportowych.

W spotkaniu uczestniczyli: prof. dr hab. Waldemar Tarczyński – Rektor Uniwersytetu Szczecińskiego, dr hab. Katarzyna Kotarska, prof. US – Prorektor ds. Studenckich US, dr hab. Małgorzata Łatuszyńska, prof. US – Dziekan Wydziału Ekonomii, Finansów i Zarządzania US, dr hab. Marta Stępień-Słodkowska, prof. US – Dziekan Wydziału Kultury Fizycznej i Zdrowia US oraz Cezary Janiszyn – kierownik Studium Wychowania i Sportu, a także przedstawiciele Akademickiego Związku Sportowego: Zbigniew Lipczyński – Wiceprezes Urzędujący Organizacji Środowiskowej Akademickiego Związku Sportowego, dr Marek Kolbowicz – Prezes KU AZS US, Marcin Szewczyk – Wiceprezes KU AZS US.

Najważniejszymi uczestnikami i bohaterami spotkania byli jednak medaliści Mistrzostw i ich trenerzy.

Podczas wydarzenia głos zabrał prof. dr hab. Waldemar Tarczyński, Rektor US, który pogratulował zebranym ich sukcesów oraz podkreślił, że każdego roku liczba liczba medalistów wzrasta. Dodał także jak bardzo nasza Uczelnia jest dumna z ich determinacji w przekraczaniu barier i sięgania po najwyższe trofea.

Dr hab. Katarzyna Kotarska, prof. US – Prorektor ds. Studenckich US doceniając i gratulując osiągnięć podkreśliła niezwykle ważną rolę jaką jest reprezentowanie Uniwersytetu Szczecińskiego na arenie sportowej. Zaznaczyła także, że wierzy w ich dalsze, o wiele bardziej znaczące osiągnięcia sportowe, które będą łączyć z nauką.

Słowa uznania dla młodych sportowców i ich trenerów wyraził także dr Marek Kolbowicz, dziękując również za wsparcie dla Władz Uczelni.

Po tej części spotkania wyświetlona została prezentacja przygotowana przez Wiceprezesa Marcina Szewczyka podsumowująca Akademickie Mistrzostwa Polski 2022/2023 oraz film ukazujący ważne sportowe chwile.

Prezentujemy nazwiska sportowców wraz z ich dokonaniami:

• Akademickie Mistrzostwa Polski w brydżu sportowym – II miejsce w klasyfikacji generalnej i  I miejsce w klasyfikacji uniwersytetów

Trener oraz zawodnik drużyny mgr Paweł Stężała

1. Dr hab. Jacek Batóg, prof. US – prorektor ds. finansów
    2. Dr Wojciech Bondarewicz – asystent WNŚiP
    3. Marcin Dziembor – WEFiZ
    4. Dr hab. Ewa Krok, prof. US – pracownik WEFiZ
    5. Robert Lewandowski – pracownik Działu BHP i OŚ
    6. Bartosz Muszyński – WNŚiP
    7. Wiktoria Pańcyk – WEFiZ

• Akademickie Mistrzostwa Polski w piłce nożnej mężczyzn – III miejsce w klasyfikacji generalnej i II miejsce w klasyfikacji uniwersytetów

Trener mgr Marcin Szewczyk