• 19 STY 22
    Spotkanie z Piotrem Frąckowiakiem i Radosławem Gazińskim autorami „Dziejów szczecińskiej ekonomii. Tom I. Trudne początki (1946-1955)”

18 stycznia br. Stowarzyszenie Absolwentów i Przyjaciół Nauk Ekonomicznych przy Mickiewicza 66 zorganizowało spotkanie dla swoich członków i sympatyków, na którym Piotr Frąckowiak i prof. dr hab. Radosław Gaziński przedstawili swoją najnowszą publikację poświęconą początkom, jak sami określili w podtytule – trudnym początkom szkolnictwa wyższego w powojennym Szczecinie. Książka ma unikalny charakter, powstała bowiem w oparciu o materiały archiwalne, których zebranie i opracowanie stanowiło duże wyzwanie dla Autorów, co również podkreślił jej recenzent prof. dr hab. Stanisław Flejterski.

Publikacja pierwszej części z zapowiadanej serii opisującej dzieje szczecińskiej ekonomii oraz spotkanie z jej Autorami są kolejnymi wydarzeniami towarzyszącymi obchodom 75.lecia Wyższego Szkolnictwa Ekonomicznego na Pomorzu Zachodnim, a kameralna atmosfera, którą zapewniła zaprzyjaźniona z Uniwersytetem Willa West Ende sprzyjała wielu rozmowom i własnym wspomnieniom z okresu studiów.