• 30 SIE 23
    Spotkanie z przedstawicielami Ningbo University (Chińska Republika Ludowa)

21 sierpnia br. odbyło się spotkanie prof. dra hab. Waldemara Tarczyńskiego – Rektora Uniwersytetu Szczecińskiego, dr hab. Kingi Flagi-Gieruszyńskiej, prof. US, prorektor ds. organizacji i prof. ZHAO Quanjun – prorektora ds. studenckich i rozwoju Ningbo University.

W spotkaniu ze strony Ningbo University udział wzięli: Pan CHAI Zhejun, dyrektor Departamentu Finansowego, Pan WANG Qianyong, dziekan Centrum Nauk o Zdrowiu, Pan LIN Qikai, dyrektor Biura Planowania i Budowy Kampusu i Pani YANG Meimei z Działu Współpracy Międzynarodowej, natomiast ze strony Uniwersytetu Szczecińskiego dr Joanna Misiukajtis, kierownik Działu Spraw Międzynarodowych oraz Joanna Czarnecka, pracownica tego Działu.

Spotkanie miało na celu omówienie perspektyw rozwoju wieloletniej, trwającej już od 2016 r., współpracy pomiędzy uczelniami, a także zainicjowanie nowych form wspólnych działań w zakresie badań naukowych, wspólnych projektów i konferencji oraz staży naukowych dla pracowników.

Podpisany został również kolejny, już czwarty, aneks do umowy bilateralnej dotyczący wymiany studenckiej. Wymiana będzie skierowana do studentów wydziałów prawa i administracji obu uczelni.

Relacja filmowa zrealizowana przez telewizję uniwersytecką Uniwizję: