• 22 MAR 24
    Spotkanie z przedstawicielkami Uniwersytetu w Hradcu Králové

W dniu 19 marca 2024 r. odbyło się spotkanie prof. dr. hab. Waldemara Tarczyńskiego, Rektora Uniwersytetu Szczecińskiego z przedstawicielkami Uniwersytetu w Hradcu Králové (Czechy) dr Leoną Stasovą, Prorektor ds. Współpracy Międzynarodowej oraz Lenką Badinską, kierownikiem Biura ds. Współpracy Międzynarodowej.

Ze strony Uniwersytetu Szczecińskiego udział w spotkaniu wzięli również dr hab. Wojciech Bożek, Prodziekan ds. Ewaluacji Wydziału Prawa i Administracji US, dr Ewa Michałkiewicz-Kądziela, Pełnomocnik Rektora US ds. Współpracy Międzynarodowej na Wydziale Prawa i Administracji US oraz dr Joanna Misiukajtis, kierownik Działu Spraw Międzynarodowych US.

Uniwersytet Szczeciński rozpoczął współpracę z Uniwersytetem w Hradcu Králové w roku 2021, przystępując do międzynarodowego konsorcjum powołanego do realizacji projektu w programie Erasmus+ European Universities Initiative.

Współpraca pomiędzy uczelniami jest również realizowana w zakresie mobilności studenckich oraz pracowniczych w oparciu o umowy międzyinstytucjonalne zawarte w ramach Programu Erasmus+. Ponadto realizowane są wspólne projekty, w tym w ramach współpracy Wydziału Prawa i Administracji US. Spotkanie dotyczyło omówienia dalszych kierunków współpracy pomiędzy uczelniami.