• 10 LIP 23
    Spotkanie z Rektorem Batman Üniversitesi

7 lipca br. odbyło się spotkanie prof. dra hab. Waldemara Tarczyńskiego – Rektora Uniwersytetu Szczecińskiego i Prof. Dr. İdrisa Demira – Rektora Batman Üniversitesi. Spotkanie miało na celu omówienie form współpracy pomiędzy uczelniami w zakresie badań, projektów i staży.

W wydarzeniu uczestniczyli także: prof. dr hab. inż. Kesra Nermend, Dyrektor Instytutu Zarządzania US, dr hab. Fuad Jomma, prof. US z Instytut Nauk o Polityce i Bezpieczeństwie US, a także przedstawiciele Batman Üniversitesi.

Spotkanie było okazją do wzajemnego poznania się oraz złożenia zapewnień o chęci rozwijania współpracy w obszarze projektów międzynarodowych.

Prof. Dr. Idris Demir pracował na Uniwersytecie Kırşehir Ahi Evran w latach 2009-2013 oraz na Uniwersytecie Istanbul Medeniyet w latach 2013-2019. Był profesorem wizytującym na Uniwersytecie Oksfordzkim w roku akademickim 2016-2017. Kontynuując studia akademickie na Uniwersytecie Nauk Społecznych w Ankarze na Wydziale Stosunków Międzynarodowych, dekretem prezydenckim z dnia 6 lutego 2021 r. został powołany na stanowisko rektora Batman Üniversitesi.