• 20 CZE 22
    Spotkanie z Rektorem Uniwersytetu Wileńskiego

W dniu 17 czerwca 2022 r. w Wilnie odbyło się spotkanie delegacji Uniwersytetu Szczecińskiego na czele z Panem Rektorem prof. dr hab. Waldemarem Tarczyńskim z Rektorem Uniwersytetu Wileńskiego prof. dr. Rimvydasem Petrauskasem. Przedmiotem rozmów była współpraca obu uczelni, która już nabiera konkretnych wymiarów w ramach nauk społecznych, a planowane są konkretne obszary wspólnych działań.

Przykładem rozwijających się form współpracy jest Szkoła Prawa Litewskiego, która powstaje na podstawie porozumienia między Wydziałem Prawa i Administracji Uniwersytetu Szczecińskiego a Wydziałem Prawa Uniwersytetu Wileńskiego.

Członkowie delegacji – dr hab. Kinga Flaga-Gieruszyńska, prof. US, Prorektor ds. Organizacji, dr hab. Ewelina Cała-Wacinkiewicz, prof. US, Dziekan Wydziału Prawa i Administracji US oraz dr hab. Wojciech Staszewski, prof. US, Prodziekan ds. Studenckich WPiA US w trakcie roboczego spotkania z władzami Wydziału Prawa doprecyzowali zasady tego unikalnego projektu, który rozpocznie swoje działanie z nowym rokiem akademickim.