• 29 MAR 23
    Studia podyplomowe dla nauczycieli polonijnych z Argentyny i Brazylii

W ramach umowy między Uniwersytetem Szczecińskim a Ministerstwem Edukacji i Nauki 25 nauczycieli polonijnych z Argentyny i Brazylii stanie się wkrótce studentami naszej uczeni. Oferta studiów podyplomowych z zakresu Nauczania języka polskiego jako obcego/drugiego/odziedziczonego uzyskała finansowanie z Ministerstwa Edukacji i Nauki.

Studia są odpowiedzią na znaczący wzrost zainteresowania nauką języka polskiego wśród Polonii południowoamerykańskiej. Podjęta inicjatywa jest kontynuacją działań na rzecz środowisk polonijnych zapoczątkowanych w 2022r. przez dr hab. Adriannę Seniów, prof. US oraz dr Ninę Pielacińską podczas wizyty w Ambasadzie RP w Buenos Aires.

Realizowane na zlecenie MEiN studia podyplomowe stanowią ważne i oczekiwane przez nauczycieli wsparcie ich działalności, umożliwią doskonalenie warsztatu dydaktycznego, uaktualnienie wiedzy z zakresu współczesnej polszczyzny, literatury i kultury polskiej. Wpłynie to z pewnością na wzrost zainteresowania nauką języka polskiego wśród Polonii południowoamerykańskiej, a tym samym przyczyni się do promocji kultury polskiej na świecie.

Studia prowadzone będą na Wydziale Humanistycznym US, a ich kierownikiem jest dr hab. Adrianna Seniów, prof. US.