• 12 MAR 24
    Studia z przyszłością na Uniwersytecie Szczecińskim

Cztery kierunki, realizowane na Uniwersytecie Szczecińskim, uzyskały Certyfikat Akredytacyjny i Znak Jakości „Studia z Przyszłością”. Konkurs został zorganizowany po raz dziewiąty przez Fundację Rozwoju Edukacji i Szkolnictwa Wyższego oraz Agencję PRC. Nagradzane są w nim kierunki studiów, które wyróżniają się nowoczesnością koncepcji kształcenia i odpowiadają potrzebom rynku pracy.

Certyfikaty zostały przyznane następującym kierunkom:

• Edukacja artystyczna – studia I stopnia realizowane w Instytucie Pedagogiki,
    • Archeologia – studia I stopnia realizowane w Instytucie Historycznym. Kierunek otrzymał nagrodę specjalną „Lider Jakości Kształcenia”,
    • Management Instytucji Publicznych i Public Relations – studia I stopnia realizowane w Instytucie Nauk o Polityce. Kierunek uzyskał również Certyfikat Nadzwyczajny „Laur Pracodawców”,
    • Zarządzanie ochroną środowiska przyrodniczego – studia I stopnia realizowane w Instytucie Biologii .

Konkurs „Studia z Przyszłością” służy wyróżnianiu najbardziej innowacyjnych, nowoczesnych i wartościowych kierunków/programów studiów na polskich uczelniach. Przekazywanie nowoczesnej, aktualnej wiedzy, nacisk na najwyższą jakość edukacji oraz rozwój kompetencji społecznych poszukiwanych przez pracodawców, to wartości doceniane przez jury Konkursu.

Do Konkursu zgłaszane są kierunki studiów I i II stopnia, studiów jednolitych magisterskich (o profilu ogólnoakademickim lub praktycznym), a także studia podyplomowe czy szkoły doktorskie.

Uczestników Konkursu ocenia jury złożone z naukowców, przedstawicieli Fundacji Rozwoju Edukacji i Szkolnictwa Wyższego i reprezentantów środowisk gospodarczych.