• 08 WRZ 22
    Szczeciński Salon Maturzystów 2022 – relacja

Uniwersytet Szczeciński we współpracy z Perspektywami w dniach 6 – 7 września był gospodarzem tegorocznego Szczecińskiego Salonu Maturzystów, który po dwóch latach powrócił w tradycyjnej, stacjonarnej formie. Swoje oferty przedstawiło łącznie 9 uczelni, a budynek Wydziału Nauk Społecznych US, gdzie odbywały się targi, odwiedziło ok. 6 tysięcy uczestników.

Podczas inauguracji Szczecińskiego Salonu Maturzystów głos zabrała dr hab. Katarzyna Kotarska, prof. US, Prorektor ds. Studenckich US, która powitała, w imieniu Władz Rektorskich, uczniów i życzyła im dokonania mądrych wyborów uczelni i kierunku studiów.

Tematem prelekcji skierowanych do uczniów szkół średnich były zmiany w egzaminie maturalnym 2023 oraz metody wyboru najlepszego kierunku studiów i uczelni. Uczniowie mogli także wziąć udział w konsultacjach z doradcami zawodowymi i specjalistami od budowania ścieżki kariery. Na targach obecni byli również pracownicy szczecińskich poradni psychologiczno-pedagogicznych, którzy doradzali jak optymalnie budować ścieżkę edukacji.

Oferta, którą na targach prezentowali przedstawiciele Uniwersytetu Szczecińskiego obejmuje aż 90 kierunków, w tym 8 w języku angielskim, a także nowe studia polsko-niemieckie utworzone we współpracy z Uniwersytetem w Greifswaldzie.

Zapraszamy do obejrzenia relacji z wydarzenia.