• 12 MAJA 22
    Kolejne „Spotkanie z praktykiem”

Szkoła Doktorska Uniwersytetu Szczecińskiego zaprasza na trzecie spotkanie z cyklu wykładowo-szkoleniowego „Spotkanie z Praktykiem”. Gościem spotkania będzie Pani Dorota Serwa, Dyrektor Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie.

Spotkanie odbędzie się 12 maja br. o godzinie 16:00 na platformie MS Teams.

Link do spotkania:
    Dołącz do spotkania na platformie MS Teams.

„Spotkanie z Praktykiem” to seria wydarzeń, w trakcie których odbywać się będą wirtualne spotkania z osobowościami ze świata m.in. biznesu, sportu i literatury, których łączy jedno – zaczynali swoją karierę w środowisku akademickim. To wyśmienita okazja, by przekonać się, iż wzrastając w środowisku akademickim, można robić karierę także poza nim, a jednocześnie to świadectwo, jak istotny jest ten akademicki fundament.

Więcej informacji na stronie Szkoły Doktorskiej Uniwersytetu Szczecińskiego.

Dorota Serwa to doświadczona i skuteczna menedżerka kultury, producentka wydarzeń artystycznych, koordynatorka niezliczonej liczby projektów kulturalnych i kulturalno-społecznych, pomysłodawczyni wydawnictw płytowych i książkowych, autorka publikacji z zakresu muzykologii i dziedzictwa kulturowego. Sprawnie porusza się po obszarach związanych z muzyką, sztuką, fotografią oraz edukacją kulturalną. Była wielokrotnie nagradzana za działania na rzecz popularyzowania kultury.

Od 2016 do 2019 roku wchodzi w skład Rady ds. Instytucji Artystycznych działającej przy Ministrze Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Jest także wykładowczynią Państwowej Akademii Nauk, gdzie prowadzi zajęcia z zakresu zarządzania instytucją artystyczną.

Dorota Serwa funkcję dyrektora Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie pełni od 2012 roku. Wcześniej pełniła funkcję kierownika Działu Edukacji Muzeum Powstania Warszawskiego oraz kierownika Fotoplastikonu Warszawskiego. Była m.in. zastępcą dyrektora Narodowego Centrum Kultury oraz ekspertem ds. funduszy europejskich w Fundacji Edukacji Ekonomicznej. Pracę zawodową rozpoczęła w Polskim Radiu Szczecin jako producent i redaktor audycji. Jest absolwentką Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Jako dyrektor Filharmonii w Szczecinie przeprowadziła tę instytucję przez okres modernizacji oraz czas nowych wyzwań artystycznych i organizacyjnych. Kierując się odwagą w myśleniu oraz konsekwencją w działaniu, zrealizowała swój autorski program działalności instytucji. Zwiększyła liczbę koncertów symfonicznych, kameralnych i recitali. Poszerzyła ofertę edukacyjną kierowaną do rodzin z młodszymi dziećmi, przedszkoli i szkół, a także seniorów. Wprowadziła do programu Filharmonii nowe formy, jak np. koncerty jazzowe, koncerty muzyki elektronicznej i folkowej, a także sinfonietty. Siedzibę Filharmonii wypełniły pokazy filmowe, wystawy plastyczne, warsztaty, performance. Instytucja posiada także bogatą listę wydawnictw książkowych i płytowych.

W 2014 r. otworzyła nową siedzibę szczecińskiej Filharmonii, mieszczącej się przy ul. Małopolskiej, inaugurując sezon artystyczny 2014/201. Budynek otrzymał wiele architektonicznych nagród, tytułów i wyróżnień, m.in. tę najbardziej prestiżową – Mies van der Rohe Award 2015.