• 20 MAR 24
    Transmisja debaty „Społeczna odpowiedzialność za godne starzenie się”

W dniach 20 -21 marca br. odbywa się dwudniowa IV Ogólnopolska Interdyscyplinarna Konferencja Naukowa „Srebrna Gospodarka. Relacje międzypokoleniowe”. W czwartek 21 marca br. zapraszamy do śledzenia debaty pt. „Społeczna odpowiedzialność za godne starzenie się”, która będzie transmitowana przez UNIWIZJĘ -Telewizję Uniwersytetu Szczecińskiego.

IV Ogólnopolska Interdyscyplinarna Konferencja Naukowa pt. „Srebrna gospodarka. Relacje międzypokoleniowe” organizowana jest z inicjatywy Polskiego Towarzystwa Gerontologicznego oddział w Szczecinie oraz Instytutu Zarządzania i Instytutu Pedagogiki US. Główną ideą planowanego spotkania jest połączenie różnych perspektyw badawczych na zjawisko starzejącego się społeczeństwa i jego konsekwencji.

Ważnym elementem konferencji będzie debata „Społeczna odpowiedzialność za godne starzenie się”, realizowana w Studiu Uniwizji III piętro, sala 331. W debacie udział wezmą:

• Dr Anna Janowicz, Fundacja Hospicyjna, Uniwersytet WSB Merito w Gdańsku,
    • Dr Aneta Banek-Tabor, Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego, Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej, Biuro Integracji Społecznej,
    • Mgr Leszek Guga, Fundacja TZMO Razem Zmieniamy Świat,
    • Mgr Agnieszka Cysewska, Dom Pomocy Społecznej w Sopocie.

Moderator: dr Rafał Iwański z Instytutu Pedagogiki Uniwersytetu Szczecińskiego.

Serdecznie zapraszamy do oglądania konferencji: