• 13 WRZ 22
    Uniwersyteccy archiwiści w strukturach Stowarzyszenia Archiwistów Polskich

W dniach 7-9 września pracownicy Archiwum Uniwersytetu Szczecińskiego: Panie Mariola Brodniewicz, Monika Żurawczyk, Jadwiga Wawer-Bernat wraz z Dyrektorem Archiwum – Panem Piotrem Frąckowiakiem uczestniczyli w obradach VIII Powszechnego Zjazdu Archiwistów Polskich w Łodzi.

Hasło tegorocznego zjazdu brzmiało „Archiwa – zwierciadła czasu, skarbnice pamięci”.

W trakcie organizowanego co pięć lat święta archiwistyki oprócz wykładów, dotyczących wielu aspektów związanych z zarządzaniem dokumentacją, prawem archiwalnym czy samym przechowalnictwem oraz warsztatów praktycznych, odbyły się również wybory do  zarządów ogólnopolskich sekcji Stowarzyszenia Archiwistów Polskich. Do Sekcji Archiwów Zakładowych na członka zarządu wybrany został Pan Piotr Frąckowiak, a do Sekcji Instytucji Naukowych i Kulturalnych Pani Monika Żurawczyk.

Warto wspomnieć, że po Zjeździe odbył się również XVI Krajowy Zjazd Delegatów Stowarzyszenia Archiwistów Polskich, w którym z ramienia szczecińskiego oddziału stowarzyszenia uczestniczyli pracownicy Uniwersytetu Szczecińskiego: dr hab. Paweł Gut, prof. US z Instytutu Historycznego oraz Pan Piotr Frąckowiak, dyrektor Archiwum Uniwersytetu Szczecińskiego. Doniosłym wydarzeniem były wybory nowego zarządu stowarzyszenia, w wyniku których dr hab. Paweł Gut, prof. US został członkiem zarządu, a Pan Andrzej Jabłoński z Archiwum Państwowego w Szczecinie – prezesem stowarzyszenia. Należy podkreślić, że Pan Andrzej Jabłoński jest jednym z założycieli i wieloletnim członkiem Rady Archiwum Uniwersytetu Szczecińskiego.