• 24 KW. 23
    Uniwersytecki Zespół Wsparcia i Rozwoju już działa

Z radością informujemy, że 20 kwietnia br. zainaugurował swoją działalność Uniwersytecki Zespół Wsparcia i Rozwoju skierowany do studentów Uniwersytetu Szczecińskiego. Jego działalność opiera się na trzech filarach: wsparciu, rozwoju oraz czasie wolnym.

Zadaniem zespołu WiR będzie inicjowanie działań na rzecz studentów Uniwersytetu Szczecińskiego, a także informowanie o możliwościach już istniejących na naszej Uczelni. Będzie można dowiedzieć się, jak założyć organizację studencką czy, jak realizować się wolontariacko. Duży nacisk położono na integrację międzykulturową i wsparcie psychologiczne. Ponadto organizowane będą warsztaty obejmujące szeroką problematykę wzbogacającą wiedzę i umiejętności uczestników.

Zespół „Wsparcia i Rozwoju” studentów Uniwersytetu Szczecińskiego jest to inicjatywa służąca studentom, czyli to, czego wszystkiego od nas oczekiwali, jest zebrane w jednym. Jest tutaj idea rozwoju, w którym mieszczą się koła naukowe oraz różnego typu projekty i inspiracje, a także mentoring. I druga strefa jest to wsparcie, w którym jest to bardzo szeroko rozumiane – powiedziała dr hab. Katarzynę Kotarską, prof. US – Prorektor ds. Studenckich US.

Zespół stworzony został przez dr hab. Katarzynę Kotarską, prof. US – Prorektor ds. Studenckich US, która zaprosiła do współpracy wykładowców – koordynatorów poszczególnych obszarów wparcia i rozwoju.

Wsparcie WiRze to obszar naszych działań oraz działań Uniwersytetu, skierowanych do studentów w zakresie wsparcia właśnie. Mówimy tu wsparciu psychologicznym, wsparciu młodych opiekunów, czyli studentów w sytuacji podejmowania, czy odpowiedzialności, opieki nad kimś w rodzinie, wolontariat oraz wsparcie studentów międzynarodowych – stwierdziła dr Barbara Chojnacka, Koordynator ds. wsparcia studentów US.

W skład Zespołu “WiR” wchodzą:

• dr Barbara Chojnacka – Uczelniany koordynator ds. wsparcia studentów US;
    • dr Katarzyna Kazojć – Uczelniany koordynator ds. rozwoju studentów US;
    • dr Celina Timoszyk-Tomczak – koordynator ds. wsparcia psychologicznego studentów US;
    • dr Edyta Sielicka – koordynator ds. wolontariatu studentów US;
    • dr Barbara Żakowska – koordynator ds. integracji międzykulturowej studentów US;
    • dr Marzena Piłat – koordynator ds. wsparcia studentów zagranicznych oraz wsparcia wzajemnego;
    • dr Barbara Czerniachowicz – koordynator ds. projektów rozwojowych;
    • dr Marcin Janowski – koordynator uczelnianych organizacji studenckich i doktoranckich US;
    • Dr Rafał Iwański – koordynator ds. wizerunku.

Rozwój w projekcie „Wsparcia i Rozwoju” to przede wszystkim wsłuchanie się w potrzeby studentów i znalezienie takiego obszaru, który z jednej strony da możliwości rozwojowe, satysfakcję zawodową i możliwość budowania kariery, z drugiej strony będzie połączony z pasjami – podkreśliła dr Katarzyna Kazojć, Koordynator ds. rozwoju studentów US.

O idei towarzyszącej utworzeniu “WiR” oraz jego działaniach opowiadały podczas debaty: dr hab. Katarzyna Kotarska, prof. US – Prorektor ds. Studenckich, dr Barbara Chojnacka oraz dr Katarzyna Kazojć. Wydarzenie odbyło się w Centrum Edukacji Medialnej i Interaktywności US. Rozmowę poprowadziła Małgorzata Gwiazda-Elmerych.

Zapraszamy do obejrzenia transmisji z wydarzenia, a także do wejścia na stronę https://wir.usz.edu.pl/ i przeczytania co oferuje Uczelniany Zespół Wsparcia i Rozwoju.