może tu
  • 27 PAŹ 22
  Uniwersytet Szczeciński będzie współpracować z GlobalLogic

  Uniwersytet Szczeciński będzie współpracować z GlobalLogic

  26 października br. miało miejsce uroczyste podpisanie umowy o współpracy pomiędzy Uniwersytetem Szczecińskim  i firmą GlobalLogic. Cieszymy się, że będziemy mogli wspólnie działać w zakresie konsultacji naukowych, projektów badawczych, a nasi studenci będą mogli aplikować o staże i praktyki.

  Podczas spotkania w Rektoracie zarówno prof. dr hab. Waldemar Tarczyński, jaki i Pan Artur Perwenis, Dyrektor GlobalLogic Odział w Szczecinie, podkreślali, że bardzo liczą na długoletnią współpracę. Strony zadeklarowały bowiem wielopłaszczyznowe działania  m.in. w zakresie tworzenia wspólnych innowacyjnych projektów, opracowywania badań, a także organizacji staży i praktyk.

   

  Rektor US, mówił podczas spotkania:

   

  Firm informatycznych na rynku jest bardzo dużo, ale GlobalLogic jest jeden, dlatego bardzo cieszymy się z rozpoczętej dziś współpracy. Państwa firma ma wysoką pozycję w regionie, a Uniwersytet Szczeciński, w swej koncepcji rozwoju, jest otwarty na współpracę z otoczeniem społeczno-gospodarczym. Chociaż nie jesteśmy uczelnią techniczną, mamy kierunki takie jak: informatyka i ekonometria, informatyka w biznesie, International Economics, Economics and IT Applications czy Business Management więc możemy kształcić dla Państwu przyszłych pracowników. Wśród naszej kadry akademickiej znajdują się specjaliści gotowi przygotowywać opinie oraz analizy ekonomiczne czy finansowe, a także realizować wspólne projekty. Bardzo cieszę się, że studenci będą mogli odbywać praktyki w GlobalLogic, dzięki temu zobaczą jak wygląda praca w firmie tego typu. Myślę, że ta współpraca będzie korzystna nie tylko dla obu stron, ale także dla miasta Szczecin i regionu.

   

   

  Pan Dyrektor Artur Perwenis mówił, że firma ciągle się rozwija i potwierdził, że potrzebuje nowych kadr. Współdziałanie świata akademickiego ze światem biznesu stanowi gwarancję wymiany doświadczeń i wiedzy, które zapewnią lepszy rozwój obu podmiotów:

   

  Uważam, że dzisiejsze podpisanie umowy jest kamieniem milowym rozpoczynającym wieloletnie działania pomiędzy środowiskiem akademickim a biznesem. Jako firma GlobalLogic jesteśmy świadomi, że współpraca z uczelniami jest dla nas konieczna i bardzo potrzebna. Naszym głównym problemem jest poszukiwanie wykwalifikowanych pracowników, gdyż mamy bardzo dużo projektów, które chcielibyśmy realizować. Przez ostatnie lata wypracowaliśmy już metody współpracy z uczelniami, na przykład poprzez budowę laboratoriów technicznych, w których studenci uczą się obsługi programowanych przez nas maszyn. Chcę także dodać, że nasza firma ma świadomość, jak duży udział ma Uniwersytet Szczeciński w kształtowaniu przyszłego rynku pracowników, dlatego ta wielopłaszczyznowa współpraca jest dla nas taka cenna.

   

  Jak ważna jest ta umowa dla Wydziału Ekonomii, Finansów i Zarządzania podkreślała również jego Dziekan – dr hab. Małgorzata Łatuszyńska, prof. US. Kierunki informatyczne, a także te związane z zarządzaniem i finansami  zawsze cieszą się  dużym zainteresowaniem kandydatów na studia- podkreślała Pani Dziekan, i to przede wszystkim studenci tych kierunków będą mogli korzystać ze staży i praktyk w GlobalLogic.

   

  Co daje studentom taka możliwość odbycia staży podczas studiów, mówiła dr hab. Iwona Markowicz, prof, US -Wydziałowy Koordynator ds. Współpracy z Otoczeniem Gospodarczo-Społecznym. Pani Profesor odpowiada za organizację praktyk i to m.in. dzięki jej staraniom nasi studenci zdobywają pierwsze doświadczania zawodowe.

   

  Na spotkaniu obecni byli również przedstawicie  firmy GlobalLogic: Aurelia Mayer – Team Lead – Scrum Master,Engineering, Mateusz Herezo – Marketing Specialist i Łukasz Kowalczyk – Program Coordinator.

  Pani Aurelia Mayer podzieliła się informacjami jak wyglądają takie staże, nie tylko dla studentów, ale również dla absolwentów. Te trzy miesiące praktyk dają przyszłemu pracownikowi dobrą bazę i wiedzę jak funkcjonuje dział, jak wygląda dany proces, a to już pierwszy krok do dalszego rozwoju.

   

  Zapraszamy do obejrzenia relacji z wydarzenia:

Accessibility Toolbar