• 18 KW. 24
    Uniwersytet Szczeciński dołączył do akcji pn. „Kwiecień miesiącem autyzmu”

W związku z trwającymi obchodami światowego miesiąca autyzmu pn. „Kwiecień miesiącem autyzmu”, Uniwersytet Szczeciński jako pierwsza uczelnia na Pomorzu Zachodnim, dołączył do akcji Stowarzyszenia „Synergia” pn. #trenujnaniebiesko, będącej integralną częścią obchodów.

Światowy dzień sportu przypada 6 kwietnia,dlatego Organizatorzy tj. Stowarzyszenie „Synergia” oraz Placówki Terapeutyczne „Dzieńdoberek”, połączyli obie idee w jedną piękną akcję społeczną – ideę wspólnego treningu w niebieskich koszulkach na znak symbolu tolerancji, zrozumienia i szacunku dla autyzmu.

Również Władze Uniwersytetu Szczecińskiego wyraziły chęć udziału w akcji, by w ten sposób zaznaczyć, że społeczność akademicka naszej Uczelni zawsze chętnie wspiera tak szczytne inicjatywy.

„Świadomość społeczna w kwestii autyzmu jest w Polsce dość niska. Reakcje na odmienne zachowanie osób z autyzmem bywają niesprawiedliwe i krzywdzące, a dziecko z autyzmem jest zazwyczaj oceniane jako źle wychowane i niegrzeczne. Dzięki akcji Stowarzyszenia Synergia, jako społeczność akademicka chcemy pomóc w zwiększeniu świadomości społecznej dotyczącej zaburzeń ze spektrum autyzm” – mówi prof. dr hab. Waldemar Tarczyński – Rektor Uniwersytetu Szczecińskiego.

Zapraszamy do obejrzenia filmu, w którym przedstawiciele Stowarzyszenia i naszej Uczelni mówią o tej inicjatywie:

Tegoroczne Obchody „Kwiecień miesiącem autyzmu”, organizowane są pod patronatem honorowym: Rzecznika Praw Dziecka, Wojewody Zachodniopomorskiego, Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego  Prezydenta Miasta Szczecin, Kuratorium Oświaty w Szczecinie, Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, Porozumienia Autyzm-Polska, Międzynarodowej Organizacji Autism Research Institute.

Chęć udziału w akcji #trenujnaniebiesko, prosimy zgłaszać dzwoniąc do Pani Kamili Michałko – Koordynator w/w Obchodów, pod numer 508 114 038 lub pisząc wiadomość, na adres: k.michalko@synergiaszczecin.pl