• 13 KW. 21
    Uniwersytet Szczeciński dołączył do Międzynarodowej Rady Archiwów

Międzynarodowa Rada Archiwów (International Council on Archives), do której dołączyła nasza Uczelnia, jest powstałą w 1948 roku organizacją pozarządową mającą na celu wspieranie rozwoju archiwów, szerzenie wiedzo o materiałach w nich przechowywanych oraz ułatwianie dostępu do nich.  ICA ściśle współpracuje z UNESCO zwłaszcza w zakresie zapewniania transparentności dokumentowania działania organów publicznych i w kwestiach dotyczących przestrzegania praw człowieka.

Uniwersytet Szczeciński dołączył do grona około 1400 instytucji z całego świata, które dzielą się informacjami o swoich zasobach archiwalnych oraz promują działalność archiwalną na świecie. Jako Uczelnia dołączyliśmy do utworzonej w 1992 roku Sekcji Archiwów Uniwersyteckich i Jednostek Badawczych https://www.ica.org/en/section-on-university-and-research-institution-archives-suv