• 27 MAR 24
    Uniwersytet Szczeciński gospodarzem mistrzostw Polski

W dniach 5-7 kwietnia 2024 roku odbędą się w Szczecinie Akademickie Mistrzostwa Polski w brydżu sportowym. To największa tego typu impreza sportowa w naszym województwie od wielu lat.

Do udziału w zawodach aplikowało łącznie 184 zawodników z 24 uczelni z całego kraju. Zgłoszenia ostateczne to jeszcze zweryfikują, ale frekwencja już cieszy. W ostatnim tygodniu marca powinniśmy poznać harmonogram – mówi Paweł Stężała, przedstawiciel KU AZS US i jednocześnie opiekun sekcji brydżowej na naszej Uczelni.

Ceremonia rozpoczęcia planowana jest na godz.15:30 w piątek.

W niedzielę odbędzie się Galą wręczenia nagród, planowana na godz. 14:00.

Przygotowania trwają praktycznie od jesieni ubiegłego roku – mówi prof. Jacek Batóg, prorektor Uniwersytetu Szczecińskiego. – Trzydniowe zmagania odbywać się będą w salach konferencyjnych Urzędu Marszałkowskiego, czyli pomieszczeniach dawnego kina Delfin, mieszczącego się niegdyś przy ulicy Mariana Buczka, obecnie Józefa Piłsudskiego. Powoli staramy się dopinać poszczególne elementy tej, co by nie mówić, dużej imprezy.

Patronat honorowy nad zawodami objął Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz. Organizatorem brydżowych zmagań jest Klub Uczelniany AZS Uniwersytetu Szczecińskiego.

Zapraszamy wszystkich brydżystów-akademików do grodu Gryfa.

Harmonogram Akademickich Mistrzostw Polski w Brydżu Sportowym 2024