• 23 PAŹ 23
    Uniwersytet Szczeciński gospodarzem plenarnego posiedzenia KRUP

W dniu 20.10.2023 r. w Sali Senatu Uniwersytetu Szczecińskiego w budynku rektoratu odbyło się posiedzenie plenarne Konferencji Rektorów Uniwersytetów Polskich, na którym rektorzy i inni przedstawiciele uniwersytetów publicznych mieli okazję omówić istotne kwestie związane z funkcjonowaniem polskiego szkolnictwa wyższego i nauki.

Podczas pierwszego w nowym roku akademickim posiedzenia poruszane były m.in.: zagadnienia związane z analizą ekonomiczną uniwersytetów publicznych, zasadami ewaluacji badań naukowych, wykorzystaniem Chatu GPT w funkcjonowaniu uczelni oraz akademickich rankingach szkół wyższych.

Spotkanie to stanowiło platformę do wymiany pomysłów, doświadczeń i wspólnego planowania działań na rzecz rozwoju polskiego szkolnictwa wyższego.

Celem Konferencji Rektorów Uniwersytetów Polskich (KRUP), będącej autonomicznym zgromadzeniem rektorów, jest zacieśnienie współpracy między uniwersytetami, aby mogły sprostać wyzwaniom współczesności i przyszłości. Jest nam niezmiernie miło, że to Uniwersytet Szczeciński został wybrany organizatorem pierwszego w tym roku akademickim posiedzenia plenarnego KRUP.

Zapraszamy do obejrzenia relacji filmowej z posiedzenia KRUP zrealizowanej przez telewizję uniwersytecką Uniwizję: