• 15 WRZ 21
    Uniwersytet Szczeciński i Centrum Kształcenia Sportowego w Szczecinie nawiązały współpracę

13 września w Rektoracie odbyło się uroczyste podpisanie Porozumienia dotyczącego współpracy Wydziału Kultury Fizycznej i Zdrowia US oraz  Centrum Kształcenia Sportowego w Szczecinie.

Wspólne działania obu podmiotów mają polegać m.in. na popularyzacji wiedzy w formie wspólnych publikacji na rzecz wspierania zdrowia i aktywności fizycznej ludzi w różnym wieku, a w szczególności dzieci i młodzieży. Ważnym elementem współpracy mają być także praktyki studentów kierunków studiów realizowanych przez Wydział KFZ .

Rektor US prof. dr hab. Waldemar Tarczyński zaznaczył, że:

Będziemy prowadzić wymianę myśli w zakresie doświadczenia zawodowego pomiędzy pracownikami CKS i  nauczycielami akademickimi realizującymi proces kształcenia na kierunkach studiów na Wydziale Kultury Fizycznej i Zdrowia. Chcemy również konsultować tworzone programy kształcenia, wprowadzać potrzebne zmiany, uwzględniając potrzeby zdrowotne ludzi w różnym wieku, a w szczególności potrzeby związane z podejmowaniem aktywności fizycznej.

Centrum Kształcenia Sportowego reprezentował jego Dyrektor -Maciej Parobczy oraz były  reprezentant  Polski w piłce nożnej,  obecnie trener CKS-Leszek Pokładowski. W spotkaniu udział wzięli również przedstawiciele Uczelni- Dziekan Wydziału KFZ- dr hab. Marta Stępień-Słodkowska, prof. US oraz  Dyrektor Instytutu NKF  dr hab. Marek Sawczuk, prof. US.