• 22 SIE 23
    Uniwersytet Szczeciński partnerem 50. Ińskiego Lata Filmowego

Zakończyło się jubileuszowe 50. Ińskie Lato Filmowe, którego partnerem był Uniwersytet Szczeciński. Władze Uczelni oraz przedstawiciele Stowarzyszenia ILF zapowiadają współpracę przy kolejnych edycjach tego znakomitego przeglądu.

W efekcie współpracy został przeprowadzony konkurs „Wokół Bałtyku” adresowany do młodych twórców, którzy nie ukończyli 26. roku życia. Wpłynęło ponad 1700 prac z całego świata. Spośród nich jury w składzie dr Beata Stelter (Uniwersytet Szczeciński), Michał Marczak (reżyser), dr Piotr Oleksy (dziennikarz i reportażysta) wybrało laureata. Zwyciężył film Smalltown Miss (reż. Alexandra Pärn). Nagrodę Rektora w wysokości 3000 zł wręczyła dr hab. Kinga Flaga-Gieruszyńska, prof. US – Prorektor ds. Organizacji.

Konkurs na oficjalny plakat 50. Ińskiego Lata Filmowego był kolejnym owocem współpracy naszego Uniwersytetu i Stowarzyszenia ILF. Jego zwyciężczynią została Małgorzata Bury. Praca Weroniki Szydłowskiej, która zajęła II miejsce, będzie promować 51. edycję festiwalu.

Działania Uniwersytetu to także wykłady dla festiwalowej publiczności, warsztaty oraz aktywności skierowane do młodzieży. Dr hab. Eryk Krasucki, prof. US oraz dr Agnieszka Matuszewska z Instytutu Historycznego przeprowadzili warsztaty w ramach cyklu spotkań i filmów o Pomorzu „POMERANIKA”. Koło Naukowe Hydrobiologów US przygotowało warsztaty z glonoplastyki, czyli pobierania próbek wody i ich obserwacji przy użyciu mikroskopu optycznego, a pracownicy działu promocji zorganizowali loterię z pytaniami z wiedzy filmowej.

Wydarzenie relacjonował zespół NiUS Radia i UNIWIZJI – telewizji Uniwersytetu Szczecińskiego.

Michał Nakoniczewski

Fot. Michał Nakoniczewski i Piotr Zieliński (Centrum Edukacji Medialnej i Interaktywności US)

Zachęcamy do obejrzenia filmu zrealizowanego przez UNIWIZJĘ – Telewizję Uniwersytetu Szczecińskiego: