• 24 LIS 23
    Uniwersytet Szczeciński podpisał Deklarację Prostego Języka

Miło nam poinformować, że 22 listopada br. w siedzibie Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej prof. dr hab. Andrzej Skrendo, prorektor ds. nauki podpisał w imieniu Uniwersytetu Szczecińskiego Deklarację Prostego Języka. Dokument ten jest zobowiązaniem do tworzenia przyjaznej i prostej komunikacji publicznej. Wydarzenie odbyło się podczas V Forum Prostego Języka „Prosto i kropka”.

W swoim wystąpieniu prof. dr hab. Andrzej Skrendo powiedział: „Na Uniwersytecie Szczecińskim uważamy, że jedną z misji uczelni wyższych jest dbałość o to, aby mówić pięknie, pięknie, czyli prosto i mówić w taki sposób, aby być dobrze zrozumianym. Rolą uniwersytetów jest troska o jak najwyższą jakość dyskursu publicznego w Polsce”.

Podpisanie deklaracji oznacza rozpoczęcie pracy nad kształtem komunikatów oraz dokumentów, a także szkolenia pracowników w tym zakresie. W tym roku po raz pierwszy do porozumienia dołączyły uczelnie: Uniwersytet Szczeciński, Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, Uniwersytet Warszawski i Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Od 2018 roku do porozumienia przystąpiło łącznie 68 instytucji publicznych.

Źródło: Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej.

Foto. Piotr Żurek – Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej (MFIPR).