• 13 CZE 22
    Uniwersytet Szczeciński rozpoczął rekrutację na studia

6 czerwca ruszyła rekrutacja na studia na Uniwersytecie Szczecińskim. Zapisy odbywają się onilne w systemie Elektronicznej Rejestracji Kandydatów. Co trzeba zrobić, aby zostać studentem Uniwersytetu Szczecińskiego? Należy w dniach od 6 czerwca do 12 lipca dokonać rejestracji w systemie, wybrać kierunek studiów oraz dokonać opłaty rekrutacyjnej. Ogłoszenie wyników dla I naboru nastąpi 28 lipca.

Jeśli liczba kandydatów przyjętych na studia w pierwszym naborze nie wyczerpie limitu miejsc na dany kierunek, uruchomione zostaną kolejne nabory.

„Uniwersytet Szczeciński oferuje w tym roku kształcenie na ponad 90 kierunkach. Tak bogata oferta edukacyjna gwarantuje, że każdy z kandydatów znajdzie kierunek, który go interesuje, a w przyszłości zapewni mu pracę. Zależy nam, by nasi studenci zdobywali wiedzę i kompetencje, ale także rozwijali swoje pasje. W tym roku chcemy także zapewnić wsparcie podczas rekrutacji obcokrajowcom, w tym z Ukrainy, dlatego też zdecydowaliśmy się uruchomić konsultacje i doradztwo dla cudzoziemców, także w języku ukraińskim” podkreśla Rektor US, prof. dr hab. Waldemar Tarczyński

W roku akademickim 2022/2023 Uniwersytet Szczeciński oferuje kształcenie na ponad 90 kierunkach na studiach stacjonarnych i niestacjonarnych pierwszego i drugiego stopnia oraz jednolitych studiach magisterskich. Uczelnia bacznie śledzi potrzeby rynku pracy dlatego we współpracy z ekspertami i przyszłymi pracodawcami uruchamia 12 nowych kierunków.

Wśród nowości na I stopniu (studia licencjackie) są:

na II stopniu (studia magisterskie):

Warto nadmienić, że co roku największym zainteresowaniem kandydatów cieszą się takie kierunki jak (wg liczby osób na kierunek):

• prawo,
    • psychologia,
    • filologia angielska,
    • filologia germańska z dodatkowym językiem obcym,
    • filologia norweska,
    • finanse i rachunkowość,
    • logistyka,
    • bezpieczeństwo wewnętrzne;
    • filologia hiszpańska,
    • Global Communication
    • kognitywistyka komunikacji,
    • optyka okularowa,
    • dziennikarstwo i komunikacja społeczna,
    • menedżer instytucji publicznych i Public Relations.

Uniwersytet Szczeciński oferuje również studia w języku angielskim na kierunkach:

• International Economics (stacjonarne, II°)
    • Public Management (stacjonarne, II°)
    • Business Management (stacjonarne, I°)
    • Economics and IT Applications (stacjonarne, I°)
    • Global Communication (stacjonarne, I°)
    • Hydrobiology (stacjonarne, I°)
    • Social Sciences (stacjonarne, I°)

Przygotowaliśmy dla przyszłych studentów ponad 11 tys. miejsc. Limit miejsc na studia I stopnia i jednolite magisterskie: 7643, na studia II stopnia: 4035, łącznie limit wynosi 11 678. Warto dodać, że dla kandydatów cudzoziemców limit dodatkowy stanowi 20 % od tej liczby.

Dla chcących się dokształcać i zdobywać nowe umiejętności przygotowano  także 29 kierunków studiów podyplomowych

Uniwersytet Szczeciński, poza bogatą ofertą edukacyjną, oferuje swoim studentom wiele możliwości rozwoju oraz wszelkie wsparcie. Prężnie działa Akademickie Biuro Karier, Rada Samorządu Studenckiego, Strefa Kultury Studenckiej, Dział ds. Osób Niepełnosprawnych oraz Centrum Edukacji Medialnej i Interaktywności US.

W tym roku Uczelnia przygotowała również specjalną ofertą dla obcokrajowców, w tym dla obywateli Ukrainy. Dla osób zainteresowanych studiowaniem na US uruchomione zostały, w języku angielskimi oraz ukraińskim, specjalne popołudniowe konsultacje i doradztwo związane z ofertą studiów.

Szczegółowe informacje dotyczące oferty kształcenia, terminów, procesu rekrutacji, wymaganych dokumentów i opłat znajdują się na stronach:

kandydaci.usz.edu.pl – strona z ofertą oraz wszelkimi informacjami dotyczącymi rekrutacji,

admissions.usz.edu.pl/– strona z informacjami dla cudzoziemców,

e-rekrutacja.usz.edu.pl strona do rejestracji kandydatów na studia,

Link do filmu promującego Uniwersytet Szczeciński i rekrutację na studia:

Oficjalne profile US: