• 06 CZE 22
    Uniwersytet Szczeciński sygnatariuszem Deklaracji Społecznej Odpowiedzialności Uczelni

Miło nam poinformować, że Uniwersytet Szczeciński dołączył do grona sygnatariuszy Deklaracji Społecznej Odpowiedzialności Uczelni. Z upoważnienia Rektora podpis w imieniu Uczelni złożył Andrzej Jakubowski, Kanclerz.

2 czerwca br. w Konferencji o Społecznej Odpowiedzialności Uczelni (SOU) zorganizowanej przez Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej oraz Ministerstwo Edukacji i Nauki uczestniczyli przedstawiciele środowiska akademickiego i biznesu. Tematem spotkania były „Doświadczenia, praktyki i wyzwania społecznej odpowiedzialności uczelni”.

Do grona sygnatariuszy Deklaracji Społecznej Odpowiedzialności Uczelni dołączył Uniwersytet Szczeciński oraz kolejnych 76 uczelni z całej Polski, co sprawiło, że łączna liczba sygnatariuszy Deklaracji SOU w latach 2017, 2019 i 2022 r. wynosi 160 uczelni.

Podczas konferencji rozmawiano o Deklaracji SOU, efektach działania Grupy roboczej ds. SOU oraz zaprezentowano przykłady wdrażania zasad SOU zebrane w trzech katalogach dobrych praktyk publikowanych przez MFiPR od 2019 r. Swoją premierę miał również Katalog Dobrych Praktyk Uczelni za rok 2021.

W panelu Rektorów reprezentujących uczelnie, które przystąpiły do Deklaracji SOU w 2017 r. dyskutowano o doświadczenia płynących z kilku lat wdrażania zasad Deklaracji SOU w praktyce. Ponieważ społeczna odpowiedzialność uczelni to także współpraca nauki z biznesem oraz kształcenie przyszłych liderów biznesu – podczas konferencji nie zabrakło tych wątków w rozmowie na temat odpowiedzialności przedsiębiorstw w zakresie nauki i rozwoju technologii.

Konferencja w formule hybrydowej jest dostępna w kanale MFiPR na YouTube. Paneliści oraz nowi sygnatariusze Deklaracji SOU wzięli udział w konferencji osobiście w siedzibie MFiPR w Warszawie.

Sygnatariusze Deklaracji SOU 2017-2019-2022