• 16 MAJA 23
    Uniwersytet Szczeciński w rankingu magazynu Forbes

Uniwersytet Szczeciński znalazł się na liście 300 najlepszych pracodawców magazynu Forbes, z najwyższą pozycją wśród firm pochodzących ze Szczecina.

Lista została oparta na takich samych zasadach, jak podobne rankingi na zachodzie Europy czy w amerykańskim „Forbesie”. Partnerem merytorycznym jest firma Statista. Ankietę wypełniło łącznie ponad 20 tys. pracowników. Badanie przeprowadzono jesienią 2022 roku, a pod uwagę brano firmy i instytucje zatrudniające na terenie Polski co najmniej 250 pracowników.

Uniwersytet Szczeciński zajął pierwsze miejsce wśród pracodawców z siedzibą w Szczecinie. W sektorze „szkolnictwo wyższe i nauka” zajęliśmy 10 miejsce wśród uczelni, jako jedyna uczelnia ze Szczecina.

Badanie respondentów obejmowało takie obszary jak:

• Wizerunek i wzrost;
    • Rozwój i perspektywy;
    • Relacje między pracownikami i zarządzanie;
    • Płaca;
    • Warunki pracy i sprzęt;
    • Zrównoważony rozwój;
    • Obciążenie pracą;

Lista najlepszych pracodawców oraz opis jak badanie zostało przeprowadzone znajduje się w linku- https://www.forbes.pl/rankingi/najlepsi-pracodawcy-2023