• 29 LIS 22
    Uniwersytet Szczeciński z wyróżnieniem Elsevier Research Impact Leaders Award 2021

Z radością informujemy, że Uniwersytet Szczeciński otrzymał wyróżnienie Elsevier Research Impact Leaders Award 2021 w kategorii humanities, za znaczący postęp w publikowaniu dla nauk humanistycznych w Polsce.

Elsevier uruchomił projekt, którego celem jest poprawa postrzegania (visibility) dorobku naukowego polskich uczelni na świecie. Działania te obejmują współpracę z wiodącymi instytucjami naukowymi, które chcą zwiększyć swoje szanse na otrzymanie grantów, zapewnić sobie lepszą rozpoznawalność na świecie oraz zwiększyć poziom umiędzynarodowienia.

Research Impact Leaders Award, przyznana po raz pierwszy w roku 2016, jest częścią światowej inicjatywy Elsevier, mającej na celu wspomaganie badań oraz rozwoju nauki w wielu dyscyplinach. Nagrody są wyrazem uznania dla wybitnych instytucji badawczych, które mają największy wpływ na badania naukowe i przyczyniają się do lepszej rozpoznawalności polskiej nauki na świecie.

Laureaci Elsevier Research Impact Leaders Award. Zdjęcie: Forum Akademickie.

Laureaci Elsevier Research Impact Leaders Award 2021. Zdjęcie: Forum Akademickie.

Wyróżnienie dla Uniwersytetu Szczecińskiego Elsevier Research Impact Leaders Award 2021 w kategorii humanities.

Nagrody przyznano w sześciu kategoriach.

• Agirculture Sciences

Uniwersytet Rzeszowski
    Wyróżnienia: Politechnika Łódzka, Uniwersytet Rolniczy im. Hugona Kołłątaja w Krakowie

• Engineering and Technologies